Ministerstwo Sportu a LOK

Ministerstwo Sportu a LOK

Postprzez Komandor » 06 sty 2013, 12:37

Na jesiennym zebraniu CKM- LOK (http://www.mazowszelok.pl/images/2012_1 ... dzenia.pdf) zostaliśmy poinformowani o sytuacji w jakiej znalazł się Nasz Związek Sportowy Modelarstwa Kołowego i Pływającego LOK. Z mocy ustawy nabrał uprawnień i miał dostosować swoje przepisy do wymogów ustawy. Lok miał czas do 15 listopada 2012 i nie dostosował się. Z informacji jakie otrzymaliśmy od Pana Jarząbka (Prezes LOK) LOK nie zmieni swojej struktury ani Statutu co zostało zakomunikowane na spotkaniu w Ministerstwie Sportu. LOK pomimo że nie dostosował się do ustawy dalej ma prawo pełnić obowiązki Związku sportowego do momentu w którym Ministerstwo cofnie swoją decyzje. W podobnej sytuacji jest Aeroklub oraz PZW.
Poniżej kilka linków do forum czy komunikatów związanych z tematem. Jeżeli ktoś posiada informacje na ten temat czy trafił na ciekawy materiał proszę o podzielenie się z innymi.

http://rwkp.pl/aktualnosci/69-15miesdostosowanie

http://rwkp.pl/aktualnosci/82-ministers ... sportowych

http://rwkp.pl/aktualnosci/92-upyn-okre ... sportowych

http://.szybowce.com/news/article.php?i ... olski#2212

http://lotniczapolska.pl/Aeroklub-jako- ... icza,26842

http://dlapilota.pl/wiadomosci/aeroklub ... lotniczego

http://www.pzw.org.pl/zgpzw/wiadomosci/ ... i_turystki
Pozdrawiam Komandor
Marek Zelech
marekz62@o2.pl
Komandor
Site Admin
 
Posty: 158
Dołączył(a): 28 wrz 2010, 14:58
Lokalizacja: Kraków

Re: Ministerstwo Sportu a LOK

Postprzez Komandor » 10 wrz 2013, 15:45

Padły pytania na które nie znam wyczerpującej odpowiedzi ale trochę informacji pozwoli wyrobić sobie zdanie.

Interpelacja
http://orka.sejm.gov.pl/izo7.nsf/www1/i ... i18323.pdf

Odpowiedz Ministerstwa
http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/interp ... 82004E8D55


Pismo Kolegi z Autek do posła
http://www.rcauto.pl/posel.pdf
Pozdrawiam Komandor
Marek Zelech
marekz62@o2.pl
Komandor
Site Admin
 
Posty: 158
Dołączył(a): 28 wrz 2010, 14:58
Lokalizacja: Kraków

Re: Ministerstwo Sportu a LOK

Postprzez RGrzybowski » 25 wrz 2013, 9:47

Powinniśmy podyskutować nad Naszym członkostwem w LOK-u. Bo o ile wiem to niedługo LOK-owi wygasa termin dostosowania swojej struktury do wymogów ustawy o stowarzyszeniach i związkach sportowych. I co dalej będzie skoro LOK nie będzie miał prawa reprezentować Nas modelarzy w świecie. Nad tym powinniśmy się mocno zastanowić. S.G.


Jeśli wysiadka z LOKu ma się odbyć to widzę pewien problem (są jeszcze inne ale to na później):
paragraf 11 ust. 4. "Polski związek sportowy działa w jednym sporcie, chyba że minister właściwy do spraw kultury fizycznej wyrazi zgodę na działanie polskiego związku sportowego w więcej niż jednym sporcie".

No więc załóżmy, że dadzą zgodę na rozdział modelarstwa kołowego od pływającego (jakoś nie po drodze mamy z samochodziarzami z tego co widać :) ) to przecież modelarze pływający składają się nie tylko z FSRowców. Czy nie trzeba zatem zagadać do braci i sióstr z innych sekcji? W Naviga problemu nie ma bo tam dopuszczają, że jeden kraj może reprezentować kilka różnych organizacji byleby w różnych sekcjach.

Warto również postarać się tworzyć modelarskie kluby sportowe lub sekcje modelarskie istniejących klubów - tylko w taki sposób można zdobyć środki fiannsowe przeznaczone na zakup sprzętu sportowego lub koszty wyjazdów/organizacji imprez a także jest to jedyny sposób bycia członkiem polskiego związku sportowego i mozliwości współdecydowania o jego działalności.

Moim zdaniem reaktywacja modelarstwa klubowego to jedyna szansa na upadek modelarstwa sportowego, co widać na przykładzie niektórych klubów modelarskich mających silną pozycję klubową. W Wejherowie np. działa klub pod opieką znanej firmy balexmetal - to naprawdę robi wrażenie jak oni są wyposażeni, ubrani i jakie robią wyniki http://www.balex.eu/bliza.

Mi właśnie powierzono kolejną modelarnię i nie zapomnę - o ile będą chętni bo to modelarnia lotnicza - wystawić reprezentacji na zawody FSR. I powoli mi się zapala lampka, że trzeba założyć uczniowski klub sportowy aby to wszystko ogarnąć na przyzwoitym poziomie.
R. Grzybowski
____________________________________
Wrzesiński Klub Sportów Modelarskich "IKAR"
RGrzybowski
 
Posty: 218
Dołączył(a): 06 lut 2013, 10:01
Lokalizacja: Września

Re: Zawody 2014

Postprzez Zbigniew Ciećwierz » 07 paź 2013, 11:46

Witam Po bardzo długim oczekiwaniu dostałem możliwość zalogowania się na Waszej stronie.Ubolewam że nikt z Sekcji nie porozmawiał z ZG LOK.Widzę tu dużo nieścisłości czy nawet wypaczeń.Po pierwsze to żadna Sekcja należąca do CKM LOK nie ma osobowości prawnej.Zebranie walne Sekcji FSR opracowuje wnioski które mogą być zatwierdzone przez Zarzą Związku którym jest CKM LOK
LOK należał do Nawigi kiedy nie było Związkui opłacał składkę i na tą działalność zgoda MSiT jest nie potrzebna.Aktualnie składka w Nawidze jest 30 euro połowa czyli 15 euro organizator odprowadza do Nawigi w juniorach opłat jest 10 euro a do Nawigiodprowadzane jest 5 euro .C.D.N. jak będe miał chwile czasu. z poważaniem Z.C.
Zbigniew Ciećwierz
 

Re: Zawody 2014

Postprzez Ryszard Dziergwa » 07 paź 2013, 14:10

Panie Ciećwierz!!! Dużą nieścisłością jest fakt, że pisze Pan nie prawdę, - po prawej stronie pisze, że dołączył Pan do grona tego forum 16 stycznia 2013 roku , i napisał Pan nawet 14 postów!!!, a wypaczeniem z Pana strony była nieobecność na zebraniu Sekcji, podczas Mistrzostw Polski klas FSR-VHO które miało miejsce w Lędzinach 07.09.2013 w godzinach wieczornych,
i tam mógł Pan Nam wszystkim przedstawić swoje uwagi i sugestie.

Ryszard Dziergwa
Ryszard Dziergwa
 

Re: Zawody 2014

Postprzez Zbigniew Ciećwierz » 08 paź 2013, 8:10

Panie Ryszardzie byłem w Lędzinach nawet się witałem się z Komandorem ale zaproszenia nie dostałem zostało stwierdzone że zebranie to sprawa Sekcji.A Panie Rysiu popatrz kiedy napisałem ostatni post i wtedy porównaj ile czsu nie mogłem wejśc na Wasze forum.
Ale widocznie nie potrzebowaliście obecności LOK-u ponieważ nikt nie zadał pytania a poczta moja dla innych Sekcji jest dostępna dla przypomnienia podaje modelarstwo.zgwarszawa@lok.org.pl .
Mam taką zasadę że nie wpycham się tam gdzie mnie nie proszą.Moje stanowisko jest nie widzę potrzeb tak drastcznego pdniesienia opłaty startowej zwłaszcza bez uwzględnienia mniejszej opłaty dla juniorów.Nikt z władz Sekcji nie zwrócił się o analize wydatków poszczególnych imprez ,widocznie potraficie tylko narzekać na brak kasy.Z poważaniem Z.C.
Zbigniew Ciećwierz
 

Re: Zawody 2014

Postprzez mountain454 » 08 paź 2013, 21:01

Z całym szacunkiem. Zacznijcie traktować Nas poważnie a nie jak grupę rozwydrzonych małolatów. Skoro Walne zgromadzenie uchwaliło tak to tak ma być i basta. To My tak chcemy a nie tak jak sobie tego życzy LOK z CKM-em do kupy. Wy jesteście (o ile jeszcze macie do tego prawo) dla Nas a nie odwrotnie.S.G.
S.G.
mountain454
 
Posty: 392
Dołączył(a): 16 sty 2013, 17:49

Re: Zawody 2014

Postprzez Zbigniew Ciećwierz » 09 paź 2013, 8:25

Witam.Właśnie dlatego traktując Was poważnie zamieściłemtą informacje.Należycie jako Sekcja do Polskiego Związku Modelarstwa Kołowego i Pływającego i podlegacie organizacyjnie pod uchwały CKM LOK a regulamin Sekcji jest nie przyjęty przez CKM LOK.Wyjaśniam walne zebranie funkcjonuje wtedy kiedy jako Sekcja posiadali byście osobowość prawną i odpwiadalibyście przed Urzędem Skarbowym.Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzi zebyście się zarejestrowali i dzałali samodzielnie bez LOK-u.Dla Stowarzyszenia LOK było by jeszcze lepiej bo nie musiało by się tłumaczyć w Ministerstwie Sportu dlaczego medale zdobywają juniorzy a nie seniorzy.Jest tylko małe ALE składka miesięczna w nowym Związku napewno będzie większa niż 40 ,00 zł.A dziś płacąc za licencje tylko 40,00zł macie olbrzymie wymagania a zpominacie że ktoś to modelarstwo obsługuje i za to płaci.Modelarze kołowi próbowali przejść do PZMotu a naqwet próbowali założyć Federacje ale to nie wyszło.bo zabawa w Związek kosztuje a liczyć możecie tylko na składki.Decyzje należą do WAS . Z poważaniem Menadzer sportu Zbigniew Ciećwierz
Zbigniew Ciećwierz
 

Re: Zawody 2014

Postprzez mountain454 » 09 paź 2013, 18:05

Skoro sekcja FSR jest taką kulą u nogi to dlaczego nie pozbędziecie się takiego balastu. Coś chyba innego jest na rzeczy skoro nie chcecie Nas wypuścić. Ale w dalszym ciągu musicie sobie uświadomić że to Wy jesteście dla Nas a nie odwrotnie. A CKM powinien zatwierdzać to co uchwaliła większość członków Naszej sekcji. Żeby nie kolało w oczy nie użyłem słowa WALNE. A zebranie członków sekcji jest jak najbardziej legalne i skarbowy nic do Nas nie ma. Ja wiem że nie możesz pisać tego co myślisz bo podziękują Ci za robotę i tyle z tego będziesz miał. Powiedz niby dlaczego CKM ma Nam narzucać swoje racje. Skoro większość chce inaczej.Przecież to My się bawimy a nie CKM. S.G.
S.G.
mountain454
 
Posty: 392
Dołączył(a): 16 sty 2013, 17:49

Re: Ministerstwo Sportu a LOK

Postprzez admin » 09 paź 2013, 18:19

Posty z tematu Zawody 2014 przeniesione ze względu na wewnętrzne sprawy sekcji w nich poruszane.
Pozdr.
Sz.
Administrator Forum
fsrvho-ad@o2.pl
admin
Site Admin
 
Posty: 47
Dołączył(a): 23 wrz 2010, 0:34

Następna strona

Powrót do Zawody, Imprezy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości