modelarz 11/2015

Miejsce na wypowiedzi w dowolnych tematach, nie autoryzowane.
Sam decydujesz czy czytać ten dział.

Re: modelarz 11/2015

Postprzez Michał Hoffa » 06 gru 2015, 14:13

Panie Zbyszek, niech Pan mi wierzy, że znaczna część elektryków czuje się na pewno dotknięta tym artykułem. Próbujemy działać na własną rękę, koślawo nam do idzie ale idzie. Mnie osobiście wstęp do tego artykułu zabolał bo LOK nic nam nie pomaga w organizacji imrez a tylko się pod nimi podpisuję . Mało tego jak doszło 2 lata temu do organizacji zawodów w Warszawie a więc najbliżej gdzie się da to ja osobiście swoim własnym autem musiałem przywieść trasę ( notabene własność innego modelarza) i ją razem z kolegami postawić bo szanowni pracownicy LOK nie mieli nic, nawet kawałka sznurka! Oczywiście kto był organizator? no jak.. LOK ! Moim zdaniem autorowi artykułu chodziło tylko o wsadzenie kija w mrowisko i to mu się udało. Mam nadzieje, że z tego tytułu będą jakieś reperkusję i ja osobiście poruszę ten temat w naszym elektrycznym gronie. Co do samochodziarzy.. oni leżą i kulają się ze śmiechu po przeczytaniu tego i tyle..
Michał Hoffa
 
Posty: 72
Dołączył(a): 22 gru 2014, 17:44

Re: modelarz 11/2015

Postprzez Adrian POL-484 » 06 gru 2015, 14:37

Zbyszek, dopóki bzdury były pisane na prywatnym forum to mało kogo z poza grona FSR obchodziło, teraz te bzury zostały opublikowane w ogólnopolskiej gazecie, jaka ona by nie była.
Pozdrawiam
Adrian Tworuszka
Tychy
POL-484F
Adrian POL-484
 
Posty: 410
Dołączył(a): 21 sty 2013, 22:43

Re: modelarz 11/2015

Postprzez Zskrzypiec » 06 gru 2015, 18:22

Adrian dlatego napisałem jak wyżej , nie interesuje mnie kto to napisał , bo taki tekst tylko świadczy o wartości pisma które je zamieszcza. Natomiast za jego opublikowanie odpowiada chyba redaktor lub wydawca tego nie wiem /ale się dowiem/ i to oni biorą odpowiedzialność za treści w nim zawarte.Jeśli ktoś nie potrafi odróżnić relacji z zawodów od próby szydzenia z innych to chyba nie jest osobą na właściwym stanowisku. ,, Modelarz " nie jest wydawnictwem opiniotwórczym a literaturą techniczną i nie do niego należy osąd które zachowania poszczególnych grup modelarzy są właściwe bądź nie. Myślę że skoro tyle osób siedzących nie tylko na ,,naszej kanapie" widzi to właśnie w ten sposób , trzeba zaczerpnąć fachowej opinii z zakresu prawa prasowego i zastanowić się spokojnie co z tym dalej zrobić.
Zbyszek POL 438F
_________________________________
Częstochowski Klub Modelarski
Zskrzypiec
 
Posty: 343
Dołączył(a): 05 lis 2012, 22:09

Re: modelarz 11/2015

Postprzez MaciekD » 07 gru 2015, 22:24

Witam

Z tego co się zorientowałem, to tzw. prawo prasowe mówi ( jest napisane ) że redakcja pisma ma „psi obowiązek” zamieścić sprostowanie, nawet w przypadku kiedy to sprostowanie jawnie podaje nieprawdę. Redakcja MUSI takie sprostowanie zamieścić, i już. Dopiero potem ewentualnie sąd orzeka kto kogo znieważył. Ale sprostowanie musi ukazać się niezwłocznie, jak tylko oficjalnie wpłynie do redakcji czasopisma. Można więc spokojnie takie sprostowanie przesłać, tylko aby nie było ono w stylu AC, żeby nie dawać prawnikom zbyt dużo zarobić.

Pozdrawiam

Maciej Duchiński
MaciekD
 
Posty: 39
Dołączył(a): 14 paź 2013, 13:01

Re: modelarz 11/2015

Postprzez RGrzybowski » 09 gru 2015, 1:13

Zbyszku, jakiego prawa prasowego? Po prostu piszesz sprostowanie czyli powołujesz się na jakiś tam artykuł prawa prasowego, wyjaśniasz, że w artykule AC podano nieprawdziwe informacje i jedziesz po kolei. Nie trzeba do tego prawnika tylko odrobiny chęci. A "Modelarz" musi to opublikować. Wiem, bo sam pisałem sprostowanie po tym jak nas obsmarowali tacy jak AC że dewastujemy przyrodę i gazeta odszczekała to co nagadali tzw. eksperci (straż rybacka).

Jak pisze Adrian, konflikt przeniósł się na poziom ogólnopolski i w tym momencie wszelkie granice zostały przekroczone. To, jak zareagujemy na ten paszkwil, pokaże jacy jesteśmy silni.
R. Grzybowski
____________________________________
Wrzesiński Klub Sportów Modelarskich "IKAR"
RGrzybowski
 
Posty: 218
Dołączył(a): 06 lut 2013, 10:01
Lokalizacja: Września

Re: modelarz 11/2015

Postprzez Zskrzypiec » 09 gru 2015, 17:07

Romku dokładnie chodzi o jak sam piszesz ,,jakiś tam artykuł " ........który. A co do naszej reakcji poczekajmy jeszcze chwilę , myślę że będzie adekwatna.
Zbyszek POL 438F
_________________________________
Częstochowski Klub Modelarski
Zskrzypiec
 
Posty: 343
Dołączył(a): 05 lis 2012, 22:09

Poprzednia strona

Powrót do Tematy całkiem dowolne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości