zakupy w hobby king

zakupy w hobby king

Postprzez wojciech Przemyśl » 24 paź 2013, 7:23

Witam
w związku z tym, że zamierzam zakupić trochę serw i innych rzeczy w HK
a będę robił to pierwszy raz mam parę pytań:
- czy są jakieś zasady związane z odnośnie kwoty zakupów czy wagi paczki
tak aby paczka nie weszła na urząd celny,
-jaką opcje wysyłki wybrać,
-jaki dokonać zapłaty czy może ktoś robił to przez Western Union w PKOBP
Będę wdzięczny za wszelkie porady
Pozdrawiam Wojtek
wojciech Przemyśl
 

Re: zakupy w hobby king

Postprzez RGrzybowski » 24 paź 2013, 8:01

z moich skromnych doświadczeń:
każda paczka jaką otrzymałem z HK przechodziła przez urząd celny o czym świadczą pieczątki ale nigdy nie musiałem nic dopłacać. to urząd decyduje czy zakupy są wolne od opłat celnych czy nie. jak to robia to już czarna magia ale uważa się, że lepiej nie wysyłać jedną paczka zdublowanych produktów o dość dużej wartości np. dwie aparatury. zresztą nie zawsze sie to opłaca ponieważ w przypadku dużych paczek rosną ich gabaryty i HK dolicza jakies dodatkowe kartony ważące 350 g co wpływa na cene wysyłki zależnej jak wiadomo od wagi.
korzystam zawsze z najtańszej opcji wysyłki ale rejestrowanej (registered) i maksymalnie czekałem na paczke 3 tygodnie a rekord pobili 2 miesiące temu gdzie zwykłą paczuszkę otrzymałem po tygodniu (z czego 2 dni leżała na celnym w w-wie)
no i wazna rzecz - HK rozsyłał ostatnio mejle dotyczące problemów ze zmianami w ichniejszym systemie celnym - podobno cofnięto im wszytkie przesyłki zawierające barterie litowe i maja to jakoś rozwiązać więc lepiej zamawiać te produkty w magazynie europejskim o ile sa dostepne, choć pewnie będzie drożej.
płacę zawsze kartą kredytową bo tak jest najtaniej i najprościej.
Jesli można to proszę o kontakt prywatny bo chciałem coś z HK i chętnie dołożę się do przesyłki :)
R. Grzybowski
____________________________________
Wrzesiński Klub Sportów Modelarskich "IKAR"
RGrzybowski
 
Posty: 218
Dołączył(a): 06 lut 2013, 10:01
Lokalizacja: Września

Re: zakupy w hobby king

Postprzez AdamM » 24 paź 2013, 19:02

ja doswiadczenia mam rozne ale cło teraz zawsze zapłacic musze :)
jest tego okolo 30 % wartości z tym że ni ma co sie łudzić ze jak chinczyk wypisze nam 10% wartości na paczce to celnik sie nie kapni.
skubance z UC chca potwierdzenie przelewu/ platnosci..
a co do platności to ja uzywam systemu PAYPAL.
a cena przesyłki zalezy od wagi zakupionych gratów.
Adam Matysiak
POL-593
AdamM
 
Posty: 415
Dołączył(a): 14 sty 2013, 23:19
Lokalizacja: Tychy

Re: zakupy w hobby king

Postprzez kizior » 25 paź 2013, 12:42

Z HK kupowałem wielokrotnie a na opłaty trafiłem tylko raz.
U mnie wystarczyła wydrukowana z HK faktura - invoice.
Główną kwotą która boli to doliczony podatek Vat, cła nie było jak pamiętam.
Zawsze wybierałem Registered Air Mail, podobno przesyłki kurierskie są bardziej narażone na celników.
Płatność to najlepiej konto PayPal, doładowywane przelewem lub powiązane z kartą kredytową.
Dokładne koszty wysyłki oraz opcje wysyłki możemy podejrzeć przed zakupem. Wszystko zależy od wagi i często rodzaju towaru np. pakiety Li-Po
Potwierdzam info od HK o ostatnich problemach celnych.
___________________
P. Kizierowski
Wrzesiński Klub Sportów Modelarskich "IKAR"
http://kmfeniks.blogspot.com http://borntoride.republika.pl/modelarstwo.htm http://www.youtube.com/user/MrKizior/videos
kizior
 
Posty: 61
Dołączył(a): 10 cze 2013, 13:10
Lokalizacja: Września


Powrót do Wszystko Co Lata, Pływa, Jeździ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości