Ajaks mój pierwszy Standard

Informacje potrzebne do miękkiego startu.

Re: Ajaks mój pierwszy Standard

Postprzez traksio » 01 sie 2013, 8:27

Bardzo ładnie ;) to co widzimy się w Tychach na zawodach ??

Pozdrawiam Tomek T POL-545
Obrazek
MISTRZ POLSKI 2013 FSR-O15
traksio
 
Posty: 186
Dołączył(a): 14 sty 2013, 23:40

Re: Ajaks mój pierwszy Standard

Postprzez pacyfic_77 » 06 sie 2013, 20:15

No i jestem po kolejnym pływaniu. Filmik w tym wątku :D Właściwie to już po pierwszym pływaniu zauważyliśmy, że linka od gazu jest trochę za luźna w okolicach "czerwonej dźwigienki " ;) Miałem trochę czasu więc postanowiłem coś z tym zrobić. Moje poczynania na fotkach :arrow:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Na początku przykleiłem klejem super glut kawałek rurki mosiężnej odpowiednio podgiętej w stronę"czerwonej dźwigienki", dociąłem pancerz bowdena tak , że przy max otwartej przepustnicy jest jeszcze 2 mm luzu dla snapa nakręconego na lince popychacza. Potem to przy laminowałem. Miałem też mały problem z zamknięciem do końca przepustnicy i ustawieniem wolnych obrotów. Były ale trochę za duże. Przyczyną była wystająca rurka chłodzenia kolektora wydechowego, poradziłem sobie w ten sposób że przy piłowałem "czerwoną dźwigienkę" to taki pół środek, jak będę miał wyciągnięty silnik to wtedy dognę tą rurkę w kierunku podłużnicy. To na tyle. Jak tylko coś wyjdzie w praniu to dam znać. Teraz trzeba potrenować pływanie i dotrzeć silnik.
traksio napisał(a):Bardzo ładnie ;) to co widzimy się w Tychach na zawodach ??

Pozdrawiam Tomek T POL-545

Tomek teraz mogę napisać , że widzimy się na zawodach :D
Pozdrawiam Piotrek :ugeek:
Piotr
POL - 505
FSR 3,5 Standard ;)
pacyfic_77
 
Posty: 80
Dołączył(a): 31 sty 2013, 17:43
Lokalizacja: Rozterk

Re: Ajaks mój pierwszy Standard

Postprzez pacyfic_77 » 13 wrz 2013, 19:33

No i stało się, o 4.00 rano wystartowałem w stronę Częstochowy by potem z kolegami z Częstochowy i Blachowni udać się w kierunku Lędzin :) Droga minęła szybko, na miejscu byłem już o 7.00 :D Poranne spotkanie z modelarzami z Wrocławia i już w modelu zostaje zamontowana śruba i transponder :) Model po prawie dwu letniej budowie był gotowy. Przyszedł czas na pierwszy start. Stanąłem na pomoście a obok mnie mój mechanik Maciej Szymański :) W tym miejscu dziękuję za te dwa wspólne biegi :D cenne uwagi :) Pierwszy start to podsumowanie tej budowy którą tu i na innych forach prezentowałem :D Dzięki wszystkim którzy trzymali kciuki za mój start. :) Poniżej kilka fotek z tych zawodów :arrow:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Na pierwszej fotce dwie bliźniacze jednostki a na drugiej dwoje bardzo zadowolonych modelarzy ;) Później oczekiwanie na start, sam start i na ostatniej fotce moja mina mówi wszystko, jestem bardzo zadowolony :D :D :D Wynik z pierwszego biegu poniżej :)
Obrazek
Czas na drugi finałowy bieg :arrow:
Obrazek Obrazek Obrazek
Tak to w skrócie wyglądało , więcej fotografii w moim albumie ;) A jeszcze wynik biegu finałowego :arrow:
Obrazek :D
Co mogę napisać na zakończenie tej relacji :arrow: Chciałbym życzyć każdemu tego samego co sam przeżyłem, przejść przez budowę a potem wystartować na zawodach i poczuć adrenalinę gdy zaczyna się bieg :) Przy okazji tej relacji poznałem osobiście wspaniałych ludzi modelarzy, którzy bezinteresownie dzielą się swą wiedzą modelarską ale i nie tylko :D :) Dziękuję jeszcze raz Panu Janowi Sewerniakowi, Andrzejowi Ciechańskiemu, Tadeuszowi Fedorowi i mojemu mechanikowi z zawodów Maciejowi Szymańskiemu za wszelaką pomoc i wsparcie :D
Pozdrawiam wszystkich Piotrek :D

PS. Myślę że to nie jest mój ostatni post w tym temacie ;)
Piotr
POL - 505
FSR 3,5 Standard ;)
pacyfic_77
 
Posty: 80
Dołączył(a): 31 sty 2013, 17:43
Lokalizacja: Rozterk

Re: Ajaks mój pierwszy Standard

Postprzez pacyfic_77 » 05 lis 2013, 13:40

Wprawdzie model stoi na szafie w oczekiwaniu na przyszły sezon :arrow: ale nie oznacza to że nic się wokół niego nie dzieje :D Wczoraj dotarła do mnie przesyłka z Kazachstanu z nową nie śmiganą rurą rezonansową od rosyjskiego silniczka MDS 3,5 :arrow: która jak najbardziej nadaje się do tego silniczka. Przypominam że nie pływamy na nitro :D Oto kilka fotek rury :arrow: Oczywiście nie umiałem się powstrzymać od wstępnego przypasowania jej do modelu ;)
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Teraz kilka słów co i za ile i gdzie bo niekiedy trafia się zapytanie o kupno takiej rury :idea: Kupiłem ją na eBay'u za 58,95$ z przesyłką. Gość u którego kupiłem wystawił już kolejną rurę nie tylko pod ten silnik. Link do aukcji Russian-USSR-vintage-resonan-e-tuned-pipe-for-glow-engine-3-5cc-21 :idea: Podsumowując zakup udany jestem zadowolony od zakupu do otrzymania przesyłki około 18 dni ;) Tak więc zbroimy się :D
Pozdrawiam Piotrek :ugeek:
Piotr
POL - 505
FSR 3,5 Standard ;)
pacyfic_77
 
Posty: 80
Dołączył(a): 31 sty 2013, 17:43
Lokalizacja: Rozterk

Re: Ajaks mój pierwszy Standard

Postprzez kizior » 05 lis 2013, 22:47

Fajna rurka. Też akurat szukam to może się skuszę.
___________________
P. Kizierowski
Wrzesiński Klub Sportów Modelarskich "IKAR"
http://kmfeniks.blogspot.com http://borntoride.republika.pl/modelarstwo.htm http://www.youtube.com/user/MrKizior/videos
kizior
 
Posty: 61
Dołączył(a): 10 cze 2013, 13:10
Lokalizacja: Września

Re: Ajaks mój pierwszy Standard

Postprzez pacyfic_77 » 23 mar 2014, 22:00

Po ostatnim starcie zauważyłem, że mam troszeczkę za mały zbiornik ;) Zatem postanowiłem go wymienić na większy o pojemności 550 ml. Usunąłem mocowanie starego zbiornika, wykonałem nowe ;) Mam nadzieję, że spełni swoje zadanie. :ok
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Na ostatniej fotce pierwszy z elementów przyszłego mocowania rury :ugeek:

cdn..
Piotr
POL - 505
FSR 3,5 Standard ;)
pacyfic_77
 
Posty: 80
Dołączył(a): 31 sty 2013, 17:43
Lokalizacja: Rozterk

Re: Ajaks mój pierwszy Standard

Postprzez Maruś » 23 mar 2014, 22:23

Czy na pewno starczy 550? Basia na podpiłowanym MVVS-ie potrafiła spalić ponad 700. Pamiętaj że mogą być finały a wtedy jest 20 minut + lepsza rura= wyższe obroty możesz nie tankować po korek ale warto mieć zapas miejsca.
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Marek Zelech
[size=120]
marekz62@o2.pl
Maruś
 
Posty: 612
Dołączył(a): 06 sty 2013, 11:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Ajaks mój pierwszy Standard

Postprzez pacyfic_77 » 24 mar 2014, 6:47

Mam nadzieję że wystarczy ;) A co do nowej rury to gość który mi sprzedał ma w swojej ofercie jeszcze taniej taką rurę Rura MDS 3,5 Może ktoś potrzebuje a nie śledzi na bieżąco. Obniżka prawie o 50% w stosunku do tego co ja płaciłem :P
Piotr
POL - 505
FSR 3,5 Standard ;)
pacyfic_77
 
Posty: 80
Dołączył(a): 31 sty 2013, 17:43
Lokalizacja: Rozterk

Re: Ajaks mój pierwszy Standard

Postprzez Mertyn » 02 kwi 2014, 8:55

Witajcie. Także posiadam mój pierwszy model standardowy. Czy ktoś wie, kiedy w tym roku w Augustowie odbędą się pierwsze zawody?
Mertyn
 
Posty: 1
Dołączył(a): 02 kwi 2014, 8:47

Re: Ajaks mój pierwszy Standard

Postprzez pacyfic_77 » 02 kwi 2014, 9:49

Zapodaj fotkę modelu :arrow: Co do zawodów w Augustowie :?: :?: :?: nic nie słyszałem.
Piotr
POL - 505
FSR 3,5 Standard ;)
pacyfic_77
 
Posty: 80
Dołączył(a): 31 sty 2013, 17:43
Lokalizacja: Rozterk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do "SAM POCZĄTEK" FSR-V 3,5 Standard - Klasa Polska

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości