Ajaks mój pierwszy Standard

Informacje potrzebne do miękkiego startu.

Re: Ajaks mój pierwszy Standard

Postprzez pacyfic_77 » 18 lut 2013, 23:06

W końcu przykleiłem rameczkę radioboxu i owiewki :D
Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Piotrek :D
Piotr
POL - 505
FSR 3,5 Standard ;)
pacyfic_77
 
Posty: 80
Dołączył(a): 31 sty 2013, 17:43
Lokalizacja: Rozterk

Re: Ajaks mój pierwszy Standard

Postprzez pacyfic_77 » 21 lut 2013, 17:57

Mały widok na rufę i pobory wody do chłodznia :)
Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Piotrek :)
Piotr
POL - 505
FSR 3,5 Standard ;)
pacyfic_77
 
Posty: 80
Dołączył(a): 31 sty 2013, 17:43
Lokalizacja: Rozterk

Re: Ajaks mój pierwszy Standard

Postprzez pacyfic_77 » 27 lut 2013, 23:04

Dziś przyszedł czas na kolejne detale. :) Doszły do mnie zamówione wcześniej śrubki i nakrętki więc mogłem przykręcić serwa :D Znajomo wyglądająca przelotki które dostałem od AndrzejC :)
Przyszłe zasilanie już na swoim miejscu, weszło bez problemów ;) Silnik już prawie uzbrojony :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Na sam koniec przymiarka tłumika z nowym króćcem od podciśnienia w oryginale był pod spodem.
Pozdrawiam Piotrek :ugeek:
cdn...
Piotr
POL - 505
FSR 3,5 Standard ;)
pacyfic_77
 
Posty: 80
Dołączył(a): 31 sty 2013, 17:43
Lokalizacja: Rozterk

Re: Ajaks mój pierwszy Standard

Postprzez RGrzybowski » 28 lut 2013, 9:02

Już się niepokoiłem o dalszy ciąg relacji z budowy ale widzę, że działasz ;)
Piotrek, czyżbyś śrubki zamówił przez allegro w Bimexie we Wrześni? Tydzień temu zrobiłem tam zakupy - też śrubki, zapakowane w identycznie opisane woreczki :D
zauważyłem w ich ofercie pręt gwintowany 2 mm/1m - idealna sprawa dla leniwych chcących szybko zrobić popychacz
A jeszcze pytanie mam - widzę na fotce pakiecik do odbiornika - 700 mAh to trochę według mnie mało jak na 3 serwa, chodziło Ci o mniejsze rozmiary czy wagę? ja szukałem bateryjek na pakiet i znalazłem sklep w necie gdzie oferują zgrzewanie dowolnej konfiguracji pakietów z różnych ogniw za niewielką kasę (w porównaniu do sklepów modelarskich).
R. Grzybowski
____________________________________
Wrzesiński Klub Sportów Modelarskich "IKAR"
RGrzybowski
 
Posty: 218
Dołączył(a): 06 lut 2013, 10:01
Lokalizacja: Września

Re: Ajaks mój pierwszy Standard

Postprzez pacyfic_77 » 28 lut 2013, 9:35

Faktycznie ta firma ma wszystko jeśli chodzi o śrubki np. M 2,5 i wszystko z nierdzewki ;) Co do pakieciku to wystarczy sprawdzone w praniu ;)
Piotr
POL - 505
FSR 3,5 Standard ;)
pacyfic_77
 
Posty: 80
Dołączył(a): 31 sty 2013, 17:43
Lokalizacja: Rozterk

Re: Ajaks mój pierwszy Standard

Postprzez Maruś » 28 lut 2013, 11:24

Panowie standard pobiera 200mAh (w porywach) a ewentualnie na drugi dzień można doładować.
Co do śrubek to trzeba pamiętać że wykonane z "nierdzewki" a mające dobre parametry są bardzo rzadko w sprzedaży i są drogie, natomiast najczęściej występujące są to śruby "ozdobne" i nie bardzo nadają się do mocowań ekstremalnych np. głowica czy mocowanie silnika. To samo się tyczy powłok galwanicznych. W czasie wykonywania powłoki uszkadza się materiał na głębokość co najmniej 0,1mm. Niby nic, ale tylko dla wielkich śrub. W naszych maleństwach jest to proporcjonalnie znaczne uszkodzenie (zmiękczenie powierzchni) i nie dziwimy się że w ocynkach łatwo przeskakuje kluczyk nawet jak jest napisane że gatunkowe.
A tak naprawdę to nasze modeliki nienawidzą wody i po biegu trzeba oczyścić i zakonserwować to niby kiedy maja śrubki korodować. W żadnym wyczynowym urządzeniu nie widziałem śrub z nierdzewki no chyba że służy do robienia jedzenia.
Ale modelik wychodzi śliczny, czy będzie pomalowany bezbarwnym lakierem tak jak oryginał Pana Janeczka?
Pozdrawiam
Marek Zelech
[size=120]
marekz62@o2.pl
Maruś
 
Posty: 612
Dołączył(a): 06 sty 2013, 11:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Ajaks mój pierwszy Standard

Postprzez RGrzybowski » 28 lut 2013, 21:39

pacyfic_77 napisał(a):Faktycznie ta firma ma wszystko jeśli chodzi o śrubki np. M 2,5 i wszystko z nierdzewki ;) Co do pakieciku to wystarczy sprawdzone w praniu ;)


ja mam do tej hurtowni 300 metrów ale te ceny dają tylko w allegro więc muszę zamawiać, paranoja z lekka ale przynajmniej jak wchodzę po odbiór to już mam spakowany towar :)

a co do bateryjek: to taka moja obsesja jeszcze z czasów pływania w żaglówkach, gdzie prądu nigdy nie było za wiele (winda do żagli). Komandor już mnie uspokoił :)
R. Grzybowski
____________________________________
Wrzesiński Klub Sportów Modelarskich "IKAR"
RGrzybowski
 
Posty: 218
Dołączył(a): 06 lut 2013, 10:01
Lokalizacja: Września

Re: Ajaks mój pierwszy Standard

Postprzez Adrian POL-484 » 28 lut 2013, 23:08

Robert już gdzieś wcześniej pisałem na temat prądu, u mnie w V15 przy pięciu cyfrowych serwach i pełnej telemetrii po 30min biegu wchodzi 500 mAh więc 700 mAh do STD w zupełności wystarczy :)
Pozdrawiam
Adrian Tworuszka
Tychy
POL-484F
Adrian POL-484
 
Posty: 410
Dołączył(a): 21 sty 2013, 22:43

Re: Ajaks mój pierwszy Standard

Postprzez pacyfic_77 » 12 mar 2013, 17:43

Z różnych powodów mnie tu ostatnio nie było :oops: Jednak coś tam w łódce dłubnąłem ;)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
I tak: tłumik pewnie zmocowany, docięta uszczelka pod szybkę, podpatrzony sposób mocowania bowdena ;) W chwili obecnej oczekuję na nowy zbiornik 450 ml ;)
Pozdrawiam Piotrek :)
Piotr
POL - 505
FSR 3,5 Standard ;)
pacyfic_77
 
Posty: 80
Dołączył(a): 31 sty 2013, 17:43
Lokalizacja: Rozterk

Re: Ajaks mój pierwszy Standard

Postprzez RGrzybowski » 13 mar 2013, 7:27

witaj,
zgrabne to mocowanie rury - teraz masz już z górki :)
piankę pod szybkę gdzie zdobyłeś? samoprzylepna?
R. Grzybowski
____________________________________
Wrzesiński Klub Sportów Modelarskich "IKAR"
RGrzybowski
 
Posty: 218
Dołączył(a): 06 lut 2013, 10:01
Lokalizacja: Września

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do "SAM POCZĄTEK" FSR-V 3,5 Standard - Klasa Polska

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości