Ajaks mój pierwszy Standard

Informacje potrzebne do miękkiego startu.

Re: Ajaks mój pierwszy Standard

Postprzez RGrzybowski » 16 lut 2013, 22:53

Co prawda na zdjęciu nie widać jak sika pół metra w górę ale trzeba uwierzyć :) Zdjęcie bardzo wymownie pokazuje gdzie ślizg jest przyklejony do wody
R. Grzybowski
____________________________________
Wrzesiński Klub Sportów Modelarskich "IKAR"
RGrzybowski
 
Posty: 218
Dołączył(a): 06 lut 2013, 10:01
Lokalizacja: Września

Re: Ajaks mój pierwszy Standard

Postprzez meniu » 17 lut 2013, 0:28

Witam,

Koledzy mają rację z poborem wody. Najlepiej jest gdy jest pomiędzy śrubą o sterem. Wg mnie bliżej steru jest lepiej. Może być też całkowicie rurka obcięta na płasko do kadłuba.
Obrazek

Meniu
FSR E-3,5 V-15, O-3,5 PL-446F
V3,5/ALPHA/IKARUS2/CMB-VALVOLA-GREEN-RED-BLUE/TUNING MENIU/TARANIS
V15/POTENZA/CMB-RS/NO TUNING/TARANIS

Obrazek
****MISTRZ POLSKI****
1995/1996/1997/2000/2004/2005/2006/2007/2008/2009/2010/2011/2012
meniu
 
Posty: 506
Dołączył(a): 14 sty 2013, 21:57
Lokalizacja: Konin/Poznań

Re: Ajaks mój pierwszy Standard

Postprzez Adrian POL-484 » 17 lut 2013, 0:47

Meniu w STD jest za mała prędkość na to rozwiązanie. Nie ma co porównywać tych modeli. Ja widzę u mnie na telemetrii że przy prędkości około 40km/h znacznie wzrasta temp silnika
Pozdrawiam
Adrian Tworuszka
Tychy
POL-484F
Adrian POL-484
 
Posty: 410
Dołączył(a): 21 sty 2013, 22:43

Re: Ajaks mój pierwszy Standard

Postprzez AdamM » 17 lut 2013, 0:50

ADI to jezdzij szybciej ;)
Adam Matysiak
POL-593
AdamM
 
Posty: 415
Dołączył(a): 14 sty 2013, 23:19
Lokalizacja: Tychy

Re: Ajaks mój pierwszy Standard

Postprzez RGrzybowski » 17 lut 2013, 10:02

Piotr, mamy pytania:
- skąd wziąłeś te czerwone tulejki pod półkę do serw? ?(brak tokarki nie daje m wyboru ...)
- dlaczego oba chwyty wody są umieszczone na różnych długościach kadłuba?

Teraz zauważyłem, że jak kleisz poszczególne elementy do konstrukcji to dajesz bardzo dużo kleju a to wcale nie podnosi wytrzymałości. Do wklejania używa się minimalną ilość żywicy, w żadnym wypadku nie "oblewa" się nią elementów. Do ostatecznego wzmocnienia wklejonych elementów służy laminowanie ich tkaniną lub rowingiem w zależności od sytuacji.

Adrian POL-484 napisał(a):Meniu w STD jest za mała prędkość na to rozwiązanie. Nie ma co porównywać tych modeli. Ja widzę u mnie na telemetrii że przy prędkości około 40km/h znacznie wzrasta temp silnika


Czyli w STD lepiej nie szlifować tych wlotów tylko zostawić płaskie? Jeden wystarczy czy mają być dwa?
R. Grzybowski
____________________________________
Wrzesiński Klub Sportów Modelarskich "IKAR"
RGrzybowski
 
Posty: 218
Dołączył(a): 06 lut 2013, 10:01
Lokalizacja: Września

Re: Ajaks mój pierwszy Standard

Postprzez AdamM » 17 lut 2013, 11:18

Moim zdaniem jeden to za mało. lepiej mieć osobne obwody na sinik i na rure albo chociaż dwa wloty wody bo zawsze mozna złapać coś we wlocik bo przeciez nie pływamy po basenie z czystą wodą :).
Adam Matysiak
POL-593
AdamM
 
Posty: 415
Dołączył(a): 14 sty 2013, 23:19
Lokalizacja: Tychy

Re: Ajaks mój pierwszy Standard

Postprzez pacyfic_77 » 17 lut 2013, 13:17

Romek, te tulejki dostałem od Darka z Profil Service ;) Co do różnych długości rurek i ich umiejscowienia to rurka do chłodzenia silnika jest w ty miejscu co pokazuje Meniu na fotce :arrow: Druga rurka to alternatywa do chłodzenia kolektora wydechowego, czy będzie wykorzystana czas pokarze, jednak zdecydowałem się na na tę rurkę z tego powodu gdyż model jest w budowie ( chciałem też zauważy że jest to mój pierwszy model tej klasy ) i teraz jeszcze wszystko jest na wierzchu i nie ma problemu aby coś wywierci, doszlifować itp. Potem będzie wszystko malowane i szkoda było by to zniszczy. Czy będzie działać to chłodzenie życie zweryfikuje, tak na dobrą sprawę łódka nie jest cały czas w ślizgu, ale ja żeby się wypowiada na te tematy jeszcze posiadam za małe doświadczenie :mrgreen: Mam nadzieję że nie będę musiał pływać prędkościami patrolowymi ;) Z ilością żywicy może faktycznie przesadziłem :geek:
Pozdrawiam Piotrek :D
Piotr
POL - 505
FSR 3,5 Standard ;)
pacyfic_77
 
Posty: 80
Dołączył(a): 31 sty 2013, 17:43
Lokalizacja: Rozterk

Re: Ajaks mój pierwszy Standard

Postprzez AdamM » 17 lut 2013, 13:21

kolego ja ci życze zeby byla cały czas w ślizgu :) bo to znaczy ze "płynie".
Adam Matysiak
POL-593
AdamM
 
Posty: 415
Dołączył(a): 14 sty 2013, 23:19
Lokalizacja: Tychy

Re: Ajaks mój pierwszy Standard

Postprzez RGrzybowski » 17 lut 2013, 14:17

pacyfic_77 napisał(a):Romek, te tulejki dostałem od Darka z Profil Service ;)


No patrz, a ja go pytałem co jeszcze ma do STD gdy kupowałem kadłuby i nic o tulejkach nie wspominał :)
Czekam w tej chwili na rurkę mosiężną oraz sprzęgła - dopiero wtedy zajmiemy się wklejeniem łoża i wału. Następnie wloty wody - ale zrobimy je trochę inaczej czyli rurki będą ucięte zaraz za łukiem a dalej wodę będzie transportował przejrzysty wężyk odpowiedniej grubości. Gdyby coś się zapchało, łatwiej będzie zlokalizować i usunąć.
Tak się teraz zastanawiam czy zamiast tulejek na półkę serw nie dać jakiegoś profilu z alu.
R. Grzybowski
____________________________________
Wrzesiński Klub Sportów Modelarskich "IKAR"
RGrzybowski
 
Posty: 218
Dołączył(a): 06 lut 2013, 10:01
Lokalizacja: Września

Re: Ajaks mój pierwszy Standard

Postprzez AdamM » 17 lut 2013, 14:22

kolego. pod te słupki to kup sobie za pare dukatów w OBI pręt alupodobny fi 10 nawierć go i nagwintuj a dół, czyli tam gdzie bedzie laminowane natnij brzeszczotem zeby tam sie żywica dostała i sie nie zaczął obracać po jakimś czasie.
Adam Matysiak
POL-593
AdamM
 
Posty: 415
Dołączył(a): 14 sty 2013, 23:19
Lokalizacja: Tychy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do "SAM POCZĄTEK" FSR-V 3,5 Standard - Klasa Polska

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości