Ajaks mój pierwszy Standard

Informacje potrzebne do miękkiego startu.

Re: Ajaks mój pierwszy Standard

Postprzez RGrzybowski » 28 mar 2013, 18:53

tomostr napisał(a):to może ci pomoże- http://www.mh-aerotools.de/airfoils/javapipe_en.htm tomek


aplecik fajny, podawałeś już linka do niego na innym forum. pytanie tylko jakie wartości wpisać dla asp - kąty, temperatura spalin?
R. Grzybowski
____________________________________
Wrzesiński Klub Sportów Modelarskich "IKAR"
RGrzybowski
 
Posty: 218
Dołączył(a): 06 lut 2013, 10:01
Lokalizacja: Września

Re: Ajaks mój pierwszy Standard

Postprzez tomostr » 29 mar 2013, 9:39

Kolego, zacznij myśleć a nie zadawaj durnych pytań, dałem Ci ten link abyś pomyślał czy rura z autka będzie pasowała. Jak pomyślisz (to nie boli) to znajdziesz tam na to odpowiedz. dla mnie koniec tematu
tomek
Pozdrawiam Tomasz Ostrowski
tomostr
 
Posty: 143
Dołączył(a): 12 mar 2013, 10:40

Re: Ajaks mój pierwszy Standard

Postprzez RGrzybowski » 29 mar 2013, 10:52

Nie wiem czy zauważyłeś, ze dział nazywa się "sam początek" i mogą się tu pojawiać "durne" pytania. Nie chcesz - nie odpowiadaj a już na pewno w taki sposób. Mimo wszystko dzięki za pomoc.
R. Grzybowski
____________________________________
Wrzesiński Klub Sportów Modelarskich "IKAR"
RGrzybowski
 
Posty: 218
Dołączył(a): 06 lut 2013, 10:01
Lokalizacja: Września

Re: Ajaks mój pierwszy Standard

Postprzez pacyfic_77 » 03 kwi 2013, 17:40

Żeby nie było że nic się w stoczni nie dzieje ;) Przygotowania do malowania trwają. Male szlifowanko, szpachlowanie znowu szlifowanie itd.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Mogę też uchylić rąbka tajemnicy co do koloru. Ze względu na to że dość czysto mi to wyszło :oops: pokład będzie bezbarwny reszta soczysta czerwień może z jakąś białą wstawką ;)
Pozdrawiam Piotrek :D
Piotr
POL - 505
FSR 3,5 Standard ;)
pacyfic_77
 
Posty: 80
Dołączył(a): 31 sty 2013, 17:43
Lokalizacja: Rozterk

Re: Ajaks mój pierwszy Standard

Postprzez AdamM » 03 kwi 2013, 18:45

ja bym raczej jak juz to odwrotnie bo model musi byc widoczny na wodzie. moze ty bedziesz go widział ale niekoniecznie inni zawodnicy a wtedy przejazd po plecach murowany.
Adam Matysiak
POL-593
AdamM
 
Posty: 415
Dołączył(a): 14 sty 2013, 23:19
Lokalizacja: Tychy

Re: Ajaks mój pierwszy Standard

Postprzez pacyfic_77 » 21 kwi 2013, 20:42

Ostatnimi czasy doszedł do mnie nowy WR, po konsultacjach wykonałem takie oto mocowanie :arrow: wszystko już przymocowane :geek:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Piotrek :ugeek:
Piotr
POL - 505
FSR 3,5 Standard ;)
pacyfic_77
 
Posty: 80
Dołączył(a): 31 sty 2013, 17:43
Lokalizacja: Rozterk

Re: Ajaks mój pierwszy Standard

Postprzez pacyfic_77 » 31 maja 2013, 20:40

No i stało się łódeczka pomalowana. :D trochę to trwało. Kolorek trochę patriotyczny. :mrgreen: Na razie wszystko idzie z planem. W czerwcu wodowanie na zaprzyjaźnionej zatoczce ;)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Model pomalował mi znajomy lakiernik :D Choć te paski miały trochę inaczej wyglądać :| No nic następny może odważę się sam pomalować. Lakier akrylowy. :mrgreen:
Pozdrawiam wszystkich którzy cierpliwie obserwowali moją relację. Teraz przede mną wodowanie i odpalenie silnika. Tak więc cdn...
Piotrek :D
Piotr
POL - 505
FSR 3,5 Standard ;)
pacyfic_77
 
Posty: 80
Dołączył(a): 31 sty 2013, 17:43
Lokalizacja: Rozterk

Re: Ajaks mój pierwszy Standard

Postprzez wojciech Przemyśl » 01 cze 2013, 12:46

witam
ładnie pomalowana ta łódka :)
na zdjęciach zobaczyłem wr czy możesz mi podać namiary na osobę lub sklep gdzie go kupiłeś, bo szukam do do swojego std.
pozdrawiam
wojciech Przemyśl
 

Re: Ajaks mój pierwszy Standard

Postprzez Kamil Abram » 01 cze 2013, 12:57

Napisz do mnie e-maila, skontaktuję Cię z osobą, która ma wiele ciekawych rzeczy i WR również. Email : xxmagikxx@wp.pl
Kamil Abram
Kamil Abram
 
Posty: 32
Dołączył(a): 29 maja 2013, 8:42

Re: Ajaks mój pierwszy Standard

Postprzez pacyfic_77 » 01 cze 2013, 22:21

Powolutku zacząłem montować wszystko do kupy. Teraz to na prawdę wielka przyjemność. Choć model przechodzi już częściową modernizację. Zamontowałem dodatkowy króciec do podciśnienia z tłumika w zbiorniku paliwa, a otwór w korku zatkałem kawałkiem pręta fi 3 mm :idea: Między ster a kadłub podłożyłem cieniutką podkładkę aby ster nie rysował bądź co bądź nowy lakier :ok Poprawiłem mocowanie numeru startowego ;)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Cdn...myślę że bardzo szybko :D
Pozdrawiam ;)
Piotr
POL - 505
FSR 3,5 Standard ;)
pacyfic_77
 
Posty: 80
Dołączył(a): 31 sty 2013, 17:43
Lokalizacja: Rozterk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do "SAM POCZĄTEK" FSR-V 3,5 Standard - Klasa Polska

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości