Budujemy standardzika

Informacje potrzebne do miękkiego startu.

Re: Budujemy standardzika

Postprzez Zskrzypiec » 20 lut 2013, 16:38

Tak ten laminat jest własnej roboty (pozostałość po wcześniejszej pracy) jest cienki 0,7mm.Podobny za to na pewno lepszej jakości jest na allegro 0,8mm bez miedzi kosztuje tyle że nie opłaca się robić .Bowdeny absolutnie nie muszą być mosiężne. Wybrałem takie rozwiązanie ze względu na jego prostotę,do elastycznych trzeba zastosować jakieś przepusty przez wręgę i uchwyty które będą trzymały bowdeny przy silniku. Trzeba toczyć bądź wymyślać jakieś inne rozwiązania,a stare porzekadło mówi ,,że najlepsze są najprostsze rozwiązania " Rurki na końcach uszczelnię gumkami harmonijkowymi aby woda nie przedostawała się do przedziału radiowego.
Zbigniew S
Załączniki
DSCN4809.JPG
Zbyszek POL 438F
_________________________________
Częstochowski Klub Modelarski
Zskrzypiec
 
Posty: 343
Dołączył(a): 05 lis 2012, 22:09

Re: Budujemy standardzika

Postprzez Maruś » 21 lut 2013, 17:15

Rurki w których idą popychacze od serw wykonane z metalu to niezbyt szczęśliwe rozwiązanie. Przerobiłem to osobiście wywołują zakłócenia. Nie wiem jaka to zasada ale podobnie jak dotkniecie anteny powoduje ruch serw podobnie jest z popychaczami. No chyba że macie dostęp do linek pokrytych teflonem bo te pokryte PE nie bardzo się ślizgają i puchną od oleju.
Pozdrawiam
Marek Zelech
[size=120]
marekz62@o2.pl
Maruś
 
Posty: 612
Dołączył(a): 06 sty 2013, 11:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Budujemy standardzika

Postprzez AdamM » 21 lut 2013, 18:58

na 2,4 nie ma zakłóceń :)
Adam Matysiak
POL-593
AdamM
 
Posty: 415
Dołączył(a): 14 sty 2013, 23:19
Lokalizacja: Tychy

Re: Budujemy standardzika

Postprzez Zskrzypiec » 21 lut 2013, 20:11

Jak jest sucho i naładowany akumulator akumulator to mi Futaby jeszcze nic nie zakłóciło.
Zbigniew S.
Zbyszek POL 438F
_________________________________
Częstochowski Klub Modelarski
Zskrzypiec
 
Posty: 343
Dołączył(a): 05 lis 2012, 22:09

Re: Budujemy standardzika

Postprzez RGrzybowski » 22 lut 2013, 12:33

takie zakłócenia pamiętam z systemów "megowych" - wystarczyło potrzeć śrubokrętem o jakiś metalowy element np. silnik i serwa drżały ale w "gigowych" radyjkach problemu nie zauważyłem. ale jak wiadomo w elektronice cuda się dzieją więc nie zaprzeczam :)

chyba pójdę na kompromis i włożę bowden plastikowy w jakąś rurkę metalową np aluminiową bo faktycznie trudno będzie ustawić wylot plastikowego bowdenu bez kombinowania z obejmami czy podpórkami
R. Grzybowski
____________________________________
Wrzesiński Klub Sportów Modelarskich "IKAR"
RGrzybowski
 
Posty: 218
Dołączył(a): 06 lut 2013, 10:01
Lokalizacja: Września

Re: Budujemy standardzika

Postprzez Zskrzypiec » 08 mar 2013, 19:32

Prace troszkę się posunęły i tak:
Załączniki
DSCN4810.JPG
Zrobiliśmy łoże silnika wraz z tulejką centrującą
DSCN4811.JPG
Półka na radio laminat 1,5mm
DSCN4826.JPG
Wyposażenie łódki zostało ustawione w miejscach docelowych
DSCN4824.JPG
Większość uchwytów została wypiłowana z aluminiowego kątownika
DSCN4825.JPG
DSCN4828.JPG
Wycięty został otwór w górnej części kadłuba i teraz zaczynając od za laminowania wszystkich uchwytów przejdziemy do sklejenia połówek kadłuba wzmocnienia od wewnątrz i wklejenia wręg które zostały zdemontowane.
Zbyszek POL 438F
_________________________________
Częstochowski Klub Modelarski
Zskrzypiec
 
Posty: 343
Dołączył(a): 05 lis 2012, 22:09

Poprzednia strona

Powrót do "SAM POCZĄTEK" FSR-V 3,5 Standard - Klasa Polska

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości