początek FSR prosba o pomoc

Informacje potrzebne do miękkiego startu.

Re: początek FSR prosba o pomoc

Postprzez meniu » 11 lis 2015, 23:14

Artur,

co tak wyprzedajesz się w 3,5? Miałeś mi dowalić w sezonie a tu masz ci.

Meniu
FSR E-3,5 V-15, O-3,5 PL-446F
V3,5/ALPHA/IKARUS2/CMB-VALVOLA-GREEN-RED-BLUE/TUNING MENIU/TARANIS
V15/POTENZA/CMB-RS/NO TUNING/TARANIS

Obrazek
****MISTRZ POLSKI****
1995/1996/1997/2000/2004/2005/2006/2007/2008/2009/2010/2011/2012
meniu
 
Posty: 505
Dołączył(a): 14 sty 2013, 21:57
Lokalizacja: Konin/Poznań

Re: początek FSR prosba o pomoc

Postprzez larith » 12 lis 2015, 11:55

Jak się znajdzie kupiec na wszystko do 3,5 to sprzedam
---
Artur Kamiński
larith
 
Posty: 37
Dołączył(a): 11 lut 2013, 20:38

Re: początek FSR prosba o pomoc

Postprzez Tummi » 13 lis 2015, 19:49

sebka34 napisał(a):chce zbudować FSR-a do rekraacyjnego pływania nie zawodniczo.


Ja do takiego zastosowania zaczalem od 'zabawki' - Aquacraft SuperVee 27 Nitro (https://www.google.pl/search?q=supervee ... =isch&sa=X). Nie majac _zadnego_ doswiadczenia z modelami dopiero 4. sezon udalo mi sie przeplywac bez wiekszej awarii, a wlasciwie bedac przygotowanym na to, co moze sie zdarzyc. W tym roku udalo mi sie rozpedzic ta zabawke do 58km/h i pierwszy raz skonczyla sezon sprawna ;) Piszesz, ze masz silniki nitro w samolotach, wiec pojdzie Ci szybciej - ja musialem zaplacic 'frycowe' takze w tym temacie.

Niestety (?) czesci do modeli plywajacych nie sa tak latwo dostepne jak np. do samolotow czy kopterow. Do tego sezon jest krotki. Dla mnie pierwszy s. zakonczyl sie w lipcu z ukreconym walem i utopiona sruba. Zanim zamowilem zapas i przyszedl ze stanow bylo juz za zimno na wypady nad jezioro. Ew. rozwiazaniem jest porzadnie wyposazona modelarnia. Mi czasami brakuje tokarki, zeby cos szybko poprawic lub dorobic.

Patrzac na konfiguracje zawodnicze (np. 2 zbiorniki paliwa, wr, trim tabs na serwach), to jeszcze dluga droga przede mna i szczerze mowiac, nie wiem, czy jest mi to potrzebne do rekraacyjnego plywania.

Gdybys mial jakies pytania do nie-zawodnika, to daj znac - na pewno mam inne podejscie niz koledzy zawodnicy ;)

T.
Tummi
 
Posty: 32
Dołączył(a): 30 mar 2015, 10:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: początek FSR prosba o pomoc

Postprzez larith » 14 lis 2015, 1:45

Nie musisz mieć super wypasionego sprzętu żeby startować na zawodach. Przygotuj model zgodnie z regulaminem i wystartuj. Moja poprzednia v 3,5 demonem szybkości nie była, a zdobyła sporo medali i pucharów ;-)

Meniu w przyszłym sezonie jeszcze ci nie dowale ;[
---
Artur Kamiński
larith
 
Posty: 37
Dołączył(a): 11 lut 2013, 20:38

Re: początek FSR prosba o pomoc

Postprzez Maruś » 17 lis 2015, 21:09

Witam
Zakup gotowego modelu to jest raczej nie najlepszy pomysł. Jeżeli wszystko sam wykonasz od podstaw to po pierwsze wiesz co masz i jak to naprawić a po drugie jeszcze najważniejsze - radość z wykonania modelu.
Adrian ma trochę racji albo dużo. Reaktywacja starocia raczej nie jest dobrym pomysłem bo ktoś go już odstawił na bok (nie chcę powiedzieć śmietnik) i dlaczego Ty masz nie mieć nowej pięknej łódeczki.
Najpierw musisz zadecydować co chcesz robić jaka klasę i na jakim poziomie a potem zadzwoń to podpowiem kilka kontaktów żeby części były tanio i od zaraz.
Tel na priw.
Pozdrawiam
Marek Zelech
[size=120]
marekz62@o2.pl
Maruś
 
Posty: 612
Dołączył(a): 06 sty 2013, 11:34
Lokalizacja: Kraków

Re: początek FSR prosba o pomoc

Postprzez RGrzybowski » 18 lis 2015, 19:39

Kolega napisał
chce zbudować FSR-a do rekraacyjnego pływania nie zawodniczo.


:roll: :roll: :roll:
R. Grzybowski
____________________________________
Wrzesiński Klub Sportów Modelarskich "IKAR"
RGrzybowski
 
Posty: 218
Dołączył(a): 06 lut 2013, 10:01
Lokalizacja: Września

Re: początek FSR prosba o pomoc

Postprzez Tummi » 19 lis 2015, 11:29

Ale co w tym dziwnego? Jesli ktos np. pracuje w weekendy, to nie ma szans na zawody. A do tego od czegos trzeba zaczac - z plywania rekraacyjnego do zawodow jest blisko. Blizej niz od zera.
Na innych forach (samoloty, auta) nikt sie nie dziwi, ze ktos chce polatac badz pojezdzic rekraacyjnie. Nie wiem, skad w swiecie FSR takie podejscie. Zauwazylem to juz kiedy zaczynalem z moja zabawka. Jesli ktos potrafi to wytlumaczyc, to ja chetnie poslucham - mam maly "staz", kazda nowa informacja jest dla mnie cenna.

T.
Tummi
 
Posty: 32
Dołączył(a): 30 mar 2015, 10:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: początek FSR prosba o pomoc

Postprzez Zskrzypiec » 19 lis 2015, 17:30

Zadałeś ciekawe pytanie może spróbujmy to wyjaśnić .Różnica pomiędzy FSR -ami a samolotami bądź autkami jest miej więcej taka jak pomiędzy F1 a dowolnym rajdem dla amatorów.Teoretycznie i tu i tu się ścigają ale czy słyszałeś o budowie bolidu F1 do rekreacyjnej jazdy.Tak jest z FSR -ami nikt nie prawa zabraniać Ci włożenia silnika za kilkaset euro do starego kadłuba aby popływać godzinkę albo i nie( bo się rozleci) tylko czy to ma sens. Nikt tutaj nie pragnie zniechęcać do FSR bo każda nowa twarz jest mile widziana ale lepiej wiedzieć w co się wchodzi niż mocno się rozczarować. Jak sam zauważasz są zestawy dla początkujących lub średnio zaawansowanych miłośników samolotów lub samochodów w FSR tego niema . Jedynym ,, tanim " początkiem w FSR może być standard 3,5 cm cała reszta to kosmos i nie nadaje się do rekreacji. Dlatego jeśli masz ochotę spotkać tych jak o sobie mówią ,,normalnych inaczej " modelarzy zapraszamy ,będziemy ścigać się na Zawodach Zimowych w Styczniu :o /info znajdziesz na forum /
Zbyszek POL 438F
_________________________________
Częstochowski Klub Modelarski
Zskrzypiec
 
Posty: 343
Dołączył(a): 05 lis 2012, 22:09

Re: początek FSR prosba o pomoc

Postprzez Adrian POL-484 » 19 lis 2015, 20:54

No to kolego Ci odpowiem, łódka którą posiadasz jest pod silnik 15ccm. Najtańszy 500euro, jest też za razem najdroższy bo nie ma alternatywy. Rura 100 euro, do tego jakieś podstawowe klamoty kolejne 100 euro. Radio plus serwa min 1500zł. Paliwo, od 200zł za 5L, jak nie ruszysz silnika to spali 3,5L na 30min. Plus jakieś świece, silikony, paski itp
Teraz sam sobie odpowiedz czy Masz taką kase na weekendowe pływanie, FSRy do tego klasa E15 to najgorsze co można wybrać na początek i do tego dla zabawy, jeżeli nadal świadomie podejmujesz sie dalszej pracy pisz, na pewno uzyskasz potrzebną pomoc
Pozdrawiam
Adrian Tworuszka
Tychy
POL-484F
Adrian POL-484
 
Posty: 410
Dołączył(a): 21 sty 2013, 22:43

Re: początek FSR prosba o pomoc

Postprzez sebka34 » 20 lis 2015, 11:56

Postanowiłem .... nie będe reaktywowła tej łódki kupie odbitkę 3,5 i zbuduje sobie standarda zgodnie z regulaminem może kiedyś wystartuje w zawodach nigdy nie wiadomo. Ale to wszystko powoli spokojnie mam czas do wiosny hehe.
sebka34
 
Posty: 103
Dołączył(a): 08 lis 2015, 10:00
Lokalizacja: Turek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do "SAM POCZĄTEK" FSR-V 3,5 Standard - Klasa Polska

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość