początek FSR prosba o pomoc

Informacje potrzebne do miękkiego startu.

Re: początek FSR prosba o pomoc

Postprzez Tummi » 20 lis 2015, 13:55

Zskrzypiec napisał(a):Zadałeś ciekawe pytanie może spróbujmy to wyjaśnić .Różnica pomiędzy FSR -ami a samolotami bądź autkami jest miej więcej taka jak pomiędzy F1 a dowolnym rajdem dla amatorów.Teoretycznie i tu i tu się ścigają ale czy słyszałeś o budowie bolidu F1 do rekreacyjnej jazdy.Tak jest z FSR -ami nikt nie prawa zabraniać Ci włożenia silnika za kilkaset euro do starego kadłuba aby popływać godzinkę albo i nie( bo się rozleci) tylko czy to ma sens. Nikt tutaj nie pragnie zniechęcać do FSR bo każda nowa twarz jest mile widziana ale lepiej wiedzieć w co się wchodzi niż mocno się rozczarować. Jak sam zauważasz są zestawy dla początkujących lub średnio zaawansowanych miłośników samolotów lub samochodów w FSR tego niema . Jedynym ,, tanim " początkiem w FSR może być standard 3,5 cm cała reszta to kosmos i nie nadaje się do rekreacji. Dlatego jeśli masz ochotę spotkać tych jak o sobie mówią ,,normalnych inaczej " modelarzy zapraszamy ,będziemy ścigać się na Zawodach Zimowych w Styczniu :o /info znajdziesz na forum /


Przeczytalem jeszcze raz caly watek po Twoim komentarzu i widze, ze mozna inaczej interpretowac odpowiedzi. Ja sie za bardzo skupilem na "20 letniej ruinie" :) i to rzutowalo na odbior reszty postow. Moze zabraklo mi "na wejsciu" takiego posta, jakiego tuz wyzej napisal kolega Adrian - rzeczowy, konkretny, podparty liczbami, a do tego PRowcy powiedzieliby, ze pozbawiony negatywnego nacechowania ;)

Ja od siebie moge dodac, ze RTR O3.0 mozna kupic juz od 200$ (cena regularna 400$) +60$ przesylka ze stanow +23% VATu (clo na modele redukcyjne 0% :D). Do tego paliwo do lodek 30% mozna juz bez wiekszych problemow (chodzi o zawartosc 18% oleju) kupic w Polsce. A najtanszy silnik 3.5 chlodzony woda to okolice 60$+przesylka. Nie da sie tym wygrac zawodow, ale dla mnie byl to punkt wejscia w modele rc i nie zaluje, duzo sie nauczylem.

Watki o zawodach sledze na biezaco ;)

T.
Tummi
 
Posty: 32
Dołączył(a): 30 mar 2015, 10:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: początek FSR prosba o pomoc

Postprzez sebka34 » 20 lis 2015, 14:09

kolega o tym F! napisał tak jak by nie miał hamulców psychicznych. to że sie posiada pojazd F! łódz FSR nie znaczy ze trzeba pływać ,jeżdzię latać na pełnym gazie mam kolege co ma BMW i8 i nie jeżdzi 300kmh
sebka34
 
Posty: 103
Dołączył(a): 08 lis 2015, 10:00
Lokalizacja: Turek

Re: początek FSR prosba o pomoc

Postprzez Tummi » 20 lis 2015, 16:01

Tummi napisał(a):
Zskrzypiec napisał(a):Zadałeś ciekawe pytanie może spróbujmy to wyjaśnić .Różnica pomiędzy FSR -ami a samolotami bądź autkami jest miej więcej taka jak pomiędzy F1 a dowolnym rajdem dla amatorów.Teoretycznie i tu i tu się ścigają ale czy słyszałeś o budowie bolidu F1 do rekreacyjnej jazdy.Tak jest z FSR -ami nikt nie prawa zabraniać Ci włożenia silnika za kilkaset euro do starego kadłuba aby popływać godzinkę albo i nie( bo się rozleci) tylko czy to ma sens. Nikt tutaj nie pragnie zniechęcać do FSR bo każda nowa twarz jest mile widziana ale lepiej wiedzieć w co się wchodzi niż mocno się rozczarować. Jak sam zauważasz są zestawy dla początkujących lub średnio zaawansowanych miłośników samolotów lub samochodów w FSR tego niema . Jedynym ,, tanim " początkiem w FSR może być standard 3,5 cm cała reszta to kosmos i nie nadaje się do rekreacji. Dlatego jeśli masz ochotę spotkać tych jak o sobie mówią ,,normalnych inaczej " modelarzy zapraszamy ,będziemy ścigać się na Zawodach Zimowych w Styczniu :o /info znajdziesz na forum /


Przeczytalem jeszcze raz caly watek po Twoim komentarzu i widze, ze mozna inaczej interpretowac odpowiedzi. Ja sie za bardzo skupilem na "20 letniej ruinie" :) i to rzutowalo na odbior reszty postow. Moze zabraklo mi "na wejsciu" takiego posta, jakiego tuz wyzej napisal kolega Adrian - rzeczowy, konkretny, podparty liczbami, a do tego PRowcy powiedzieliby, ze pozbawiony negatywnego nacechowania ;)

Ja od siebie moge dodac, ze RTR O3.0 mozna kupic juz od 200$ (cena regularna 400$) +60$ przesylka ze stanow +23% VATu (clo na modele redukcyjne 0% :D). Do tego paliwo do lodek 30% mozna juz bez wiekszych problemow (chodzi o zawartosc 18% oleju) kupic w Polsce.
Najtanszy silnik 3.5 chlodzony woda to okolice 60$+przesylka.
Nie da sie w/w wygrac zawodow, ale dla mnie byl to punkt wejscia w modele rc i nie zaluje, duzo sie nauczylem.

Watki o zawodach sledze na biezaco ;)

T.
Tummi
 
Posty: 32
Dołączył(a): 30 mar 2015, 10:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: początek FSR prosba o pomoc

Postprzez Maruś » 23 lis 2015, 12:09

Jutro czy pojutrze wpadnę do piwnicy i zrobię fotkę bo mam jeszcze jakiś kadłub na standarda którym kiedyś Basia wygrywała na silniku MVVS. Zorbie fotki to się zastanowisz jak będziesz chciał to masz prezent pod warunkiem że tu pokażesz jak pójdą prace.
Pozdrawiam
Marek Zelech
[size=120]
marekz62@o2.pl
Maruś
 
Posty: 612
Dołączył(a): 06 sty 2013, 11:34
Lokalizacja: Kraków

Re: początek FSR prosba o pomoc

Postprzez Maruś » 23 lis 2015, 12:28

Znalazłem zdjęcia w archiwum

standard (4)m.jpg

mogę Ci przesłać te laminaty
.
.
a tak wyglądał model przed :D zdobyciem w 2010 roku Mistrzostwa Polski

standard (15)m.jpg

standard (17)m.jpg


Po mistrzostwach wyglądał zgoła inaczej :x
Pozdrawiam
Marek Zelech
[size=120]
marekz62@o2.pl
Maruś
 
Posty: 612
Dołączył(a): 06 sty 2013, 11:34
Lokalizacja: Kraków

Re: początek FSR prosba o pomoc

Postprzez RGrzybowski » 23 lis 2015, 17:46

Zskrzypiec napisał(a):Różnica pomiędzy FSR -ami a samolotami bądź autkami jest miej więcej taka jak pomiędzy F1 a dowolnym rajdem dla amatorów.


Zbyszku, mam nadzieję że wyczynowi samochodziarze i lotnicy tego nie czytają :D
R. Grzybowski
____________________________________
Wrzesiński Klub Sportów Modelarskich "IKAR"
RGrzybowski
 
Posty: 218
Dołączył(a): 06 lut 2013, 10:01
Lokalizacja: Września

Re: początek FSR prosba o pomoc

Postprzez Tomasz Kasznia » 23 lis 2015, 18:22

Podejrzewam wam że Zbyszkowi chodziło o to , iż FSR-y to znak równości z wyścigi i współzawodnictwo.
Budujemy jak najszybsze modele ,niezawodne ,żeby się ścigać i wygrywać.

Samochodem można sobie po prostu pojeździć a samolotem polatać.
Albo np. wędkarz idzie połowić ryby, a nie nałapać ryb.
Tomasz Kasznia
 
Posty: 71
Dołączył(a): 15 sty 2013, 16:53

Re: początek FSR prosba o pomoc

Postprzez Zskrzypiec » 23 lis 2015, 21:33

Napisałem dokładnie to co każdy z Nas wyraża budując FSR-a Budując łódkę tego typu jesteś skazany na współzawodnictwo i walkę o to aby twoja łódeczka była chociaż troszkę szybsza od konkurencji , bo liczy się zwycięstwo .Miejscem rywalizacji jest pomost wszystko wokół to rekreacja i trzeba tam po prostu być żeby poczuć to coś .Żeby zostać dobrze zrozumiany nic nie mam do pływania dla przyjemności spędzamy nad wodą całe godziny i nie zawsze tylko się ścigamy. :D
Zbyszek POL 438F
_________________________________
Częstochowski Klub Modelarski
Zskrzypiec
 
Posty: 343
Dołączył(a): 05 lis 2012, 22:09

Re: początek FSR prosba o pomoc

Postprzez sebka34 » 02 gru 2015, 16:50

Powiem tak Nie posiadam wystarczającej wiedzy by zbudować FSR-a samemu bez waszej wiedzy i pomocy więdz chcąc niechcąc wasza pomoc była by mi bardzo potrzebna, A powiem Więcej Było by mi bardzo miło jak kolega podarował by mi tą łudkę i mógłbym razem z wami ją budować.
sebka34
 
Posty: 103
Dołączył(a): 08 lis 2015, 10:00
Lokalizacja: Turek

Re: początek FSR prosba o pomoc

Postprzez Maruś » 03 gru 2015, 12:00

Tylko podaj adres sms-em.
Pozdrawiam
Marek Zelech
[size=120]
marekz62@o2.pl
Maruś
 
Posty: 612
Dołączył(a): 06 sty 2013, 11:34
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do "SAM POCZĄTEK" FSR-V 3,5 Standard - Klasa Polska

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość