Ministerstwo Sportu a LOK

Re: Ministerstwo Sportu a LOK

Postprzez tomostr » 17 paź 2013, 8:30

Witam Panie Zbyszku, pytanie Kolegi Stasia było jasne "czy sami możemy zapłacić składkę do NAVIGI"
Pan odpowiada, że NIE bo nie mamy osobowości prawnej OK.
A co jedno z drugim ma wspólnego? Naviga też nie ma osobowości prawnej i co z tego wynika? NIC.
A tak generalnie wszędzie w europie nasza zabawa traktowana jest jako hobby i żadnych organizacji rządowych to nie interesuje. Pan (LOK) próbuje nam wmówić, że jest nam do czegoś potrzebny- bo skarbowy, bo ministerstwo, bo coś tam jeszcze. Fakt jest taki, pieniądze z ministerstwa skończyły się i trzeba tą naszą zabawę traktować tak jak się powinno, a nie robić z tego jakiegoś wielkiego sportu.
Jak byłem ostatnio u lekarza sportowego to gościu prawie z krzesła nie spadł jak mu powiedziałem jaką "dyscyplinę" sportu uprawiam i takie generalnie są odczucia "normalnych" ludzi - może do nas to przykre ale tak jest.
Tomasz Ostrowski
Ostatnio edytowano 17 paź 2013, 8:47 przez tomostr, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam Tomasz Ostrowski
tomostr
 
Posty: 143
Dołączył(a): 12 mar 2013, 10:40

Re: Ministerstwo Sportu a LOK

Postprzez tomostr » 17 paź 2013, 8:39

Zbigniew Ciećwierz napisał(a):Dlaczego nie jest podpisane pełnym nazwiskiem.Pozdrawiam Zbigniew Ciećwierz

bo lepiej nie podpisywać się , niż zrobić błąd pisząc swoje nazwisko :lol:
patrz pięć postów wyżej.
bez urazy Panie Zbyszku ale tomków nie ma zbyt wielu i mógł Pan się domyślić kto pisze
Pozdrawiam Tomasz Ostrowski :D
Pozdrawiam Tomasz Ostrowski
tomostr
 
Posty: 143
Dołączył(a): 12 mar 2013, 10:40

Re: Ministerstwo Sportu a LOK

Postprzez mountain454 » 17 paź 2013, 18:27

Bardzo ciekaw jestem co będzie 01.01.2014 roku jeżeli Ministerstwo Sportu nie wyrazi zgody na dalsze pełnienie przez LOK funkcji związku sportowego.Czy wtedy LOK też zapłaci składkę w Navidze. Czy CKM będzie Nam dalej zatwierdzał to w jaki sposób My chcemy się bawić. Czy po prostu LOK skoro tak bardzo chcieliśmy być sami zasadzi nam kopa i tyle. Stanisław Górka.
S.G.
mountain454
 
Posty: 392
Dołączył(a): 16 sty 2013, 17:49

Re: Ministerstwo Sportu a LOK

Postprzez tomostr » 18 paź 2013, 9:32

Stasiu najgorsze co może byc to jest teraz, ani w prawo ani w lewo. Jak LOK da nam "kopa" to ok, sami się zorganizujemy i będzie dobrze. Zauważ jedno, jakie było zaangażowanie LOKu w ten sezon? ZERO, a my jakoś tego wcale negatywnie nie odczuliśmy. FSRy były, są i będą czy będzie dalej LOK czy nie.
Pozdrawiam Tomasz Ostrowski
tomostr
 
Posty: 143
Dołączył(a): 12 mar 2013, 10:40

Re: Ministerstwo Sportu a LOK

Postprzez Zbigniew Ciećwierz » 18 paź 2013, 10:05

Witam.Naviga jest zarejestrowana w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych w Austrii.Tomku tracisz pamięć ponieważ w Lińsku i w Lędzinach to LOK był głównym organizatorem.Oświadczam że LOK nie wykopie modelarstwa tylko modelarze sami na swoją odpowiedzialność mogą wystąpić z LOK na przykład zakładając Związek Sportowy.A tak na marginesie dlaczego korzystaliście z tego co LOK załatwił w Ministerstwie Sportu może trzeba co niektórym odświerzyć pamięć. Pozdrawiam Zbigniew Ciećwierz
Zbigniew Ciećwierz
 

Re: Ministerstwo Sportu a LOK

Postprzez Adrian POL-484 » 18 paź 2013, 19:00

Zbigniew Ciećwierz napisał(a):Tomku tracisz pamięć ponieważ w Lińsku i w Lędzinach to LOK był głównym organizatorem...


Co LOK robił w Lędzinach ???? Kim był ????? Dawno się tak nie uśmiałem
Pozdrawiam
Adrian Tworuszka
Tychy
POL-484F
Adrian POL-484
 
Posty: 410
Dołączył(a): 21 sty 2013, 22:43

Re: Ministerstwo Sportu a LOK

Postprzez tomostr » 19 paź 2013, 14:27

Zbigniew Ciećwierz napisał(a):Witam.Naviga jest zarejestrowana w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych w Austrii.Tomku tracisz pamięć ponieważ w Lińsku i w Lędzinach to LOK był głównym organizatorem.Oświadczam że LOK nie wykopie modelarstwa tylko modelarze sami na swoją odpowiedzialność mogą wystąpić z LOK na przykład zakładając Związek Sportowy.A tak na marginesie dlaczego korzystaliście z tego co LOK załatwił w Ministerstwie Sportu może trzeba co niektórym odświerzyć pamięć. Pozdrawiam Zbigniew Ciećwierz


Witam Panie Zbyszku, ja raczej oślepłem a nie straciłem pamięc skoro nie zauważyłem, że LOK zorganizował Mistrzostwa Polski. To co Pan napisał powyżej jest właśnie główną przyczyną sporu , LOK nic nie robi, nic nie daje TYLKO ZASŁUGI SOBIE PRZYPISUJE.
Pozdrawiam Tomasz Ostrowski
tomostr
 
Posty: 143
Dołączył(a): 12 mar 2013, 10:40

Re: Ministerstwo Sportu a LOK

Postprzez Ryszard Dziergwa » 20 paź 2013, 23:49

Tak, tak zapomniano jeszcze napisać że LOK zorganizował imprezy w Skoroszowie, Sielpi i w Blachowni, a organizatorzy tych imprez, pieniądze z opłat
startowych rozliczyli na podstawie faktur branych na ZG LOK!!! Po-co??? ZG LOK nie dał złotówki na organizację tych imprez modelarskich, a ile dostał
faktur, i ile wydał zbędnych złotówek na delegacje pracownika???!!!
A co do "osobowości prawnej", to do wydawania pieniędzy jest Nam nie potrzebna, potwierdził Nam to już zakończony sezon, organizatorzy z opłat startowych i pozyskanych sponsorów potrafili sami zorganizować zawody.

P.S. Stasiu! LOK nie jest związkiem sportowym.
P.S. Tomku! Trzeba trzymać się "prawej strony", /reguła prawej dłoni/, mocnej dłoni.

Ryszard Dziergwa
Ryszard Dziergwa
 

Re: Ministerstwo Sportu a LOK

Postprzez Zbigniew Ciećwierz » 21 paź 2013, 7:26

Witam.Koledzy dyskutanci.Lok jako Związek nie musi dawać pieniędzy na organizacje zawodów,dla przypomnienia od dwóch lat nie dostajemy z Ministerstwa Sportu kasy na organizacje zawodów - mamy funkcjonować na zasadach ogłoszonych na wiosennym posiedzeniu CKM LOK które Zarząd Sekcji przyjął do realizacji są to zasady samofinasowania imprez modelarskich.Kolego Adrianie dziwię się nie wiesz kto z z LOK Katowice organizował MP.Wszystkie imprezy zgłoszone przez Komandora Sekcji są organizowane w ramach działania LOK.Chyba że należycie koledzy dyskutanci do innej organizacji i mnie nie powiadomiliście.Faktury nie śą potrzebne LOK-owi tylko organizatorowi do rozliczenia przed kontrolą.Jeżeli ktoś z Was nie rozumie co to jest osobowosc prawna proponuje ukończyć kurs organizatora imprez sportowych.Z chwilą nie respektowania zasad obowiązujących w Zarządzie Polskiego Związku czyli CKM LOK należy mocno się zastanowić koledzy nad dalszym funcjonwaniem.Nie moją rolą jest tłumaczenie i przekazywanie sposobu działania CKM LOK jest to rola Waszych przedstawicieli którzy biorą udział w posiedzeniach .Z poważaniem Zbigniew Ciećwierz
Zbigniew Ciećwierz
 

Re: Ministerstwo Sportu a LOK

Postprzez RGrzybowski » 21 paź 2013, 19:10

Zbigniew Ciećwierz napisał(a):Faktury nie śą potrzebne LOK-owi tylko organizatorowi do rozliczenia przed kontrolą.Jeżeli ktoś z Was nie rozumie co to jest osobowosc prawna proponuje ukończyć kurs organizatora imprez sportowych.


Panie Zbigniewie, rozbawiło mnie to - jaką kontrolą?? :shock: Prędzej chyba samosądem koleżeńskim :D
R. Grzybowski
____________________________________
Wrzesiński Klub Sportów Modelarskich "IKAR"
RGrzybowski
 
Posty: 218
Dołączył(a): 06 lut 2013, 10:01
Lokalizacja: Września

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zawody, Imprezy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości