Ministerstwo Sportu a LOK

Re: Ministerstwo Sportu a LOK

Postprzez Zbigniew Ciećwierz » 24 paź 2013, 14:12

Panie Tomaszu proponuje usunąć te brednie.LOK w części statutowej nie odpisuje Watu.Prosze się zastanowić nad odpowiedzialnością prawną za swoje wystąpienie.Z powazaniem Zbigniew Ciećwierz
Zbigniew Ciećwierz
 

Re: Ministerstwo Sportu a LOK

Postprzez ROBSON » 24 paź 2013, 17:31

A ja myślę Panie Ciećwierz że my tą kasę sobie załatwimy na naszą działalność,ale na pewno nie będziemy się z niej rozliczać wg zasad obowiązujących w LOKu,tylko
według naszych zasad które sobie stworzymy.Reasumując Pańskie posty, wygląda na to że jest to łabędzi śpiew LIgi z którą ja osobiście nie chcę mieć nic wspólnego.
Robson
ROBSON
 
Posty: 152
Dołączył(a): 15 sty 2013, 12:54

Re: Ministerstwo Sportu a LOK

Postprzez mountain454 » 24 paź 2013, 18:51

Przepraszam Panie Zbyszku. Ciśnie się na usta słowa "nie strasz . nie strasz bo się zes...". Nie tędy droga. Bo Tomek jeszcze się przestraszy i zacznie się jąkać. A to już może być pretekst do pozwu. :P :lol: Zadałem Panu wydawało się proste pytanie a Pan jak zwykle nie odpowiedział po prostu. Ja wiem ze w mętnej wodzie lepiej się pływa. Proszę powiedzieć skoro mamy My jako sekcja organizować sobie wszystko to po jaką cholerę potrzebny jest do tego LOK z CKM do kupy. Przecież Wy nawet nie potraficie wysłać Naszych zawodników na M.Ś. Gdyby nie Marek to z tego była by wielka dupa. Poczynając od słynnej Waszej wpadki w Leno. Ciekawe kto zapłacił za tą pomyłkę. Tak na marginesie chciałem zauważyć że to forum jest Nasze a Pan jest tutaj gościem. Możemy sobie pisać co dusza zapragnie i nic Wam do tego. cdn. Stanisław.
S.G.
mountain454
 
Posty: 392
Dołączył(a): 16 sty 2013, 17:49

Re: Ministerstwo Sportu a LOK

Postprzez RGrzybowski » 24 paź 2013, 19:45

Tak nawiasem mówiąc to niech LOK pokaże jakie wpływy czerpie z majątku, który odziedziczył po PRL i ile z tego przeznacza na działalność statutową. W moim miasteczku LOK działa prężnie - stacja paliw, diagnostyka, warsztat, sklepiki, nauka jazdy i sztandarowa dzialalność pod nazwą strzelnica. A propos przypisywania sobie osiągnięć - na stronie lokowskiej pojawiła się informacja o działalności modelarni, którą z własnej inicjatywy i wsparciu miejscowego domu kultury otworzyłem. Gdy za namową pewnego sympatyka LOKu poszedłem zapytać na co mogę liczyć, odpowiedziano mi: kilka egzemplarzy małego modelarza i 5 krzeseł z epoki minionej. Ale na stroni wisi, że mają modelarnię. Szczyt bezczelności.
R. Grzybowski
____________________________________
Wrzesiński Klub Sportów Modelarskich "IKAR"
RGrzybowski
 
Posty: 218
Dołączył(a): 06 lut 2013, 10:01
Lokalizacja: Września

Re: Ministerstwo Sportu a LOK

Postprzez Adrian POL-484 » 24 paź 2013, 21:33

W ten sam sposób zorganizowali MP w Lędzinach, brak słów.....
Pozdrawiam
Adrian Tworuszka
Tychy
POL-484F
Adrian POL-484
 
Posty: 410
Dołączył(a): 21 sty 2013, 22:43

Re: Ministerstwo Sportu a LOK

Postprzez Zskrzypiec » 24 paź 2013, 23:47

Witam .
Panie Zbigniewie C. miałbym prośbę aby wyjaśnił Pan Nam na forum jak ma się obecna sytuacja LOK w świetle http://bip.msit.gov.pl/bip/projekty-akt ... orcie.html W szczególności strona 4 Arty.2 punkt 1i2 oraz strona 6 punkt 8
I w szczególności proszę o wyjaśnienie treści zawartej na stronie 13 powyższego dokumentu od słów Ad.8.............
Pozdrawiam
Zbigniew Skrzypiec
Zbyszek POL 438F
_________________________________
Częstochowski Klub Modelarski
Zskrzypiec
 
Posty: 343
Dołączył(a): 05 lis 2012, 22:09

Re: Ministerstwo Sportu a LOK

Postprzez mountain454 » 25 paź 2013, 4:14

Jak możesz to zamieść bezpośrednie linki do tych akapitów. Będzie o wiele prościej. Stasiek/
S.G.
mountain454
 
Posty: 392
Dołączył(a): 16 sty 2013, 17:49

Re: Ministerstwo Sportu a LOK

Postprzez Zbigniew Ciećwierz » 25 paź 2013, 8:44

Witam.Osobiście jestem za otwartą dyskusją w zakresie modelarstwa i dalszego jego istnienia w kraju i zagranicą ,tylko mam prośbe o skoncentrowaniu się na problemach modelarskich i bez wycieczek osobistych.Nie przestrzeganie tych zasad uniemożliwi dalszą wymiane informacji.Z poważaniem Zbigniew Ciećwierz
Zbigniew Ciećwierz
 

Re: Ministerstwo Sportu a LOK

Postprzez witek » 25 paź 2013, 11:31

Witam

W dalszej części przytoczonego powyżej tekstu znajduje się UZASADNIENIE i w części Ad 8 pod koniec są takie treści:

„Zgodnie z art. 23 ust 1 pkt 2 sąd rejestrowy, na wniosek ministra właściwego do spraw kultury fizycznej, może rozwiązać polski związek sportowy, jeżeli jego działalność wykazuje rażące lub uporczywe naruszenie prawa i nie ma warunków do przywrócenia działalności zgodnej z prawem. Warto podkreślić ryzyko prawne dla Aeroklubu Polskiego, LOK oraz PZWędkarskiego, które nie dostosowując swoich regulacji do ustawy o sporcie nie tyle ryzykują utratę statusu polskiego związku sportowego, lecz jako polskie związki sportowe mogą zostać rozwiązane, a więc utracić byt prawny. Nie można wykluczyć, że brak dostosowania do ustawy o sporcie, pomimo upływu dwuletniego okresu dostosowawczego zostanie bowiem uznany za rażące i uporczywe naruszenie prawa, a podnoszone przez te podmioty argumenty o niemożności dostosowania swojej struktury do art. 8 ust. 1 ustawy o sporcie uznane za brak warunków do przywrócenia działalności zgodnej z prawem.”

Istnieje wielkie zagrożenie że w przyszłym sezonie LOK nie będzie miał uprawnień do „Tworzenia Kadry Narodowej” a idąc dalej dostaniemy figę nie dotacje na MS.

„Inną doniosłą konsekwencją praktyczną proponowanej zmiany będzie okoliczność, że nie będąc polskimi związkami sportowymi nie znajdzie zastosowania do nich art. 29 ust. 7 ustawy o sporcie. Przywołany przepis umożliwia ministrowi właściwemu do spraw kultury fizycznej, w zakresie
dofinansowania zadań związanych z przygotowywaniem kadry narodowej do udziału w igrzyskach olimpijskich, igrzyskach paraolimpijskich, igrzyskach głuchych, mistrzostwach świata lub mistrzostwach Europy”


Już teraz wiemy czemu nie można liczyć na dotacje. Pieniądze pewno są ale tylko dla PRAWDZIWYCH Polskich Związków Sportowych.

pozdrawiam
Witold Kujda
witek
 
Posty: 62
Dołączył(a): 11 sty 2013, 5:16
Lokalizacja: Tychy

Re: Ministerstwo Sportu a LOK

Postprzez Ryszard Dziergwa » 25 paź 2013, 12:28

Nie wiem na jakich problemach modelarskich Pan Ciećwierz każe Nam, Dyskutantom się skupić, ale po przeczytaniu powyższej informacji Z ustaleń Ministerstwa Sportu, to LOK powinie chyba wywiesić białą flagę, a dla Nas będzie to "Zielone światło do samo działanie", bez LOK-u.

Ryszard Dziergwa
Ryszard Dziergwa
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zawody, Imprezy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości