Jaka ładowarkę polecacie do FSR??

Re: Jaka ładowarkę polecacie do FSR??

Postprzez Adrian POL-484 » 27 mar 2013, 22:43

Dlatego napisałem że Chińskie tym razem nie znaczy złe :) Najlepszy stosunek jakości do ceny. Jeżeli nie zależy Ci na wieloportowym kombajnie można za naprawdę śmieszne pieniądze kupić dobrą ładowarkę.

Tej np z powodzeniem używają u nas chłopaki w modelarni http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__5548__IMAX_B6_Charger_Discharger_1_6_Cells_GENUINE_.html

Moim zdaniem nie ma sensu przepłacać tam gdzie nie potrzeba

P.S jak byś szukał dodatkowego odbiornika do swojej Futaby polecam ten, lepszy niż oryginał http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__14300__OrangeRx_Futaba_FASST_Compatible_8Ch_2_4Ghz_Receiver.html
Ostatnio edytowano 27 mar 2013, 22:50 przez Adrian POL-484, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam
Adrian Tworuszka
Tychy
POL-484F
Adrian POL-484
 
Posty: 410
Dołączył(a): 21 sty 2013, 22:43

Re: Jaka ładowarkę polecacie do FSR??

Postprzez meniu » 27 mar 2013, 22:44

Witam,

Ja używam chińską Imax B6 i sobie chwalę.

Meniu
FSR E-3,5 V-15, O-3,5 PL-446F
V3,5/ALPHA/IKARUS2/CMB-VALVOLA-GREEN-RED-BLUE/TUNING MENIU/TARANIS
V15/POTENZA/CMB-RS/NO TUNING/TARANIS

Obrazek
****MISTRZ POLSKI****
1995/1996/1997/2000/2004/2005/2006/2007/2008/2009/2010/2011/2012
meniu
 
Posty: 505
Dołączył(a): 14 sty 2013, 21:57
Lokalizacja: Konin/Poznań

Re: Jaka ładowarkę polecacie do FSR??

Postprzez AdamM » 27 mar 2013, 22:59

meniu napisał(a):Witam,

Ja używam chińską Imax B6 i sobie chwalę.

Meniu

potwierdzam. chyba jedna z lepszych ladowarek.
mam 2 lata i kompletnie nic sie nie dzieje a ładowałem nawet aku w aucie jak sie rozładował :)
Adam Matysiak
POL-593
AdamM
 
Posty: 415
Dołączył(a): 14 sty 2013, 23:19
Lokalizacja: Tychy

Re: Jaka ładowarkę polecacie do FSR??

Postprzez RGrzybowski » 28 mar 2013, 9:42

traksio napisał(a):Po przeanalizowaniu kilku opcji zdecyduję sie jednak na propozycje Pana Krzyśka :
http://www.modelemax.pl/product_info.ph ... ts_id=6598


nie byłbym taki pewny czy to kompromis jest i czy na pewno Ray nie jest z chińskich części montowany w europie :)
ja używam http://rcsport.pl/akcesoria/637-mikroprocesorowa-ladowarka-xbase-20.html
kosztuje trochę więcej niż Turnigy i inna chińszczyzna ale jest lepiej wykonana, służy już 2 rok w tym do szybkiego ładowania pakietów a autku.
R. Grzybowski
____________________________________
Wrzesiński Klub Sportów Modelarskich "IKAR"
RGrzybowski
 
Posty: 218
Dołączył(a): 06 lut 2013, 10:01
Lokalizacja: Września

Re: Jaka ładowarkę polecacie do FSR??

Postprzez krzysiek » 28 mar 2013, 16:19

parę lat temu jak kupowałem ładowarkę szukałem różnych opinii o ładowarkach na forach i wśród osób, ktore w porównaniu z nami "znęcają" się nad akumulatorami.
Wniosek był właściwie jeden, że wszystkie chwalone/uznane ładowarki nawet te robbe-futaba, bantam czy np tańszy ale przyzwoity raytronic/pelican mają korzenie chińskie. Chińskie nie zawsze oznacza złe. Zabawa polega na tym, że ładowarki chińskie ale sprzedawane przez uznane firmy były znacznie dokładniejsze w czasie swojej pracy /dokładniejszy pomiar parametrow pracy akumulatora i ładowarki/, anizeli te czysto chińskie typu imax, tugnity , accucell etc. Poza wiekszą dokładnościa , mniejsza tez byla rozbiezność parametrów samej ładowarki, te markowe chińskie miały niewielki rozrzut parametrow pracy.
Nie każcie mi tylko szukać watkow czy już pewnie nieistniejącej korespondencji z osobami, ktore na podstawie pomiarów/doswiadczen takie wnioski wysnuli. Ja poprostu z tych ładowarek , które określili za przyzwoite wybrałem najtańszą z wbudowanym zasilaczem 220 i ..jestem zadowolony.
prawda jest też taka, ze na nasze potrzeby każda najtańsza też będzie dobra i wystarczająca, ale zadna z tych tanich nie pozwala na diagnozowanie akumulatora, selekcjonowanie ogniw i ...dzięki temu mam poczucie bezpieczeństwa
....a kiedyś wyszliśmy do finału z paromiesięcznymi sanyo 1700scr i nie zadziałały, bo ladowałem wtedy sharkiem i nie pokazał ,ze coś jest nie tak. Awarie tego typu to żadkość, ale marfi czuwa...i oprócz ładowarki mam zawsze gotowy pakiet naladowany w serwisie
krzysiek
 
Posty: 131
Dołączył(a): 14 sty 2013, 23:04

Poprzednia strona

Powrót do Elektronika

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości