"kombinowanie" przy O15

Re: "kombinowanie" przy O15

Postprzez adamc » 10 lut 2013, 9:34

Czesc Marku,
i takie rozwiazanie nie przyniesie odpowiedniego efektu. Ster modelu musi byc "omywany" pradem wody wychodzacym od sruby. I tu nie ma innej rady jezeli chcesz skrecac z modelem tak jak jestesmy wszyscy do tego przyzwyczajeni.
Sprobuj w modelu FSR wbudowac ster przed walem. Na pewno byloby to ciekawe, ale nieefektowne w skrecaniu.
Amerykanska szkola mowi o sterze po prawej stronie, ale w ukladzie 1 sruba, 1 ster, a poniewaz offy kreca kolka tylko w prawo wiec efektywniejsze jest ulozenie steru na prawej stronie gdzie ster jest teoretycznie ciagle zanuzony w wodzie.
W twoim ukladzie masz 2 sruby i montujac ster za nimi bedzie on dobrze omywany jak z jednej tak i z drugiej strony przy skretach w prawo czy w lewo.
Pozdrowienia Adam
Adam Cienciala
adamc
 
Posty: 124
Dołączył(a): 09 lut 2013, 18:50

Re: "kombinowanie" przy O15

Postprzez witek » 10 lut 2013, 9:52

Witam

To dlaczego modele hydro mają zwykle ster przed śrubą i (przeważnie) skręcają?

pozdrawiam
witek
witek
 
Posty: 62
Dołączył(a): 11 sty 2013, 5:16
Lokalizacja: Tychy

Re: "kombinowanie" przy O15

Postprzez adamc » 10 lut 2013, 10:22

Witek,
porownaj model O i Model H .
Modeje H sa tzw modelami 3-punktowymi, tzn plywak, plywak, sruba. Dodatkowo modele H posiadaja "ogromny " miecz -Turn fin- na prawym plywaku umozliwiajacy skretw prawo. Widziales juz cos takiego?
Natomiast modele O plywaja czasami tylko na srubie.
I to jest ta roznica.
Adam Cienciala
adamc
 
Posty: 124
Dołączył(a): 09 lut 2013, 18:50

Re: "kombinowanie" przy O15

Postprzez adamc » 10 lut 2013, 10:30

Adam Cienciala
adamc
 
Posty: 124
Dołączył(a): 09 lut 2013, 18:50

Re: "kombinowanie" przy O15

Postprzez witek » 10 lut 2013, 10:33

Witam

Widziałem, ale myślałem że ten miecz ma zapobiegać uciekaniu modelu w zakręcie, a nie umożliwiać skręt. Widziałem, że szybkie hydro też pływają tylko na śrubie, np. ten:
http://www.youtube.com/watch?v=0y0WzURWGr4&feature=plcp

pozdrawiam
witek
witek
 
Posty: 62
Dołączył(a): 11 sty 2013, 5:16
Lokalizacja: Tychy

Re: "kombinowanie" przy O15

Postprzez adamc » 10 lut 2013, 13:20

Witek, zastanow sie co piszesz.
"zapobiegać uciekaniu modelu w zakrecie"= "umożliwiać skręt".

Na twoim wideu - http://www.youtube.com/watch?v=0y0WzURWGr4&feature=plcp - model ciagle plywal na 3 punktach, czasami byl podbijany na falce i wtedy plywaki odklejaly sie od wody na 1 sek.

Byles juz kiedys na zawodach klasy H?
Albo zapytaj sie ludzi ktorzy startuja w tej klasie. Na przyklad -mountain454-
Adam Cienciala
adamc
 
Posty: 124
Dołączył(a): 09 lut 2013, 18:50

Re: "kombinowanie" przy O15

Postprzez witek » 10 lut 2013, 13:59

Witam

Byłem i startowałem. Pytam, bo do nowej łódki mogę założyć ster na długim lub krótkim ramieniu ( za i przed śrubą ) i zastanawiam się który będzie lepszy. W poprzedniej łódce miałem ten długi i skręcała conajmniej średnio. Na różnych zdjęciach widziałem że hydro mają w większości ster przed śrubą i liczyłem na to że będzie lepszy. Pana traktuję jako eksperta i Pana post o "lepszości" śruby przed sterem mnie rozczarował (bo z niego wynikało że na krótkim sterze może być jeszcze gorzej).

pozdrawiam
witek
witek
 
Posty: 62
Dołączył(a): 11 sty 2013, 5:16
Lokalizacja: Tychy

Re: "kombinowanie" przy O15

Postprzez adamc » 10 lut 2013, 14:19

Mowimy tutaj o dwoch roznych klasach, Offy i Hydra. To co dobre jest dla jednego nie musi byc dobrym dla drugiego .W tym temacie jestesmy u Offow i dyskutujemy nad umieszczeniem steru w Offach.
Z twojego tekstu wynika ze budujesz model (albo go juz masz) klasy Hydro,a to zupelnie inna dziedzina.
Jak juz pisalem w sprawach Hydro zwroc sie do doswiadczonych modelarzy w tej dziedzinie. W tej tematyce raczej nie jestem tak biegly.
Adam Cienciala
adamc
 
Posty: 124
Dołączył(a): 09 lut 2013, 18:50

Re: "kombinowanie" przy O15

Postprzez Zskrzypiec » 10 lut 2013, 15:25

Coś z tą odległością steru or rufy jest na rzeczy .W O27 miałem ramie steru zbyt krótkie do struta z regulowaną długością więc dorobiłem dystans który
umieścił ster na wysokości śruby . Łódka pływała i skręcała bardzo dobrze.Wizualnie ta,, sztukówka" bardzo mi się nie podobała więc zamówiłem dłuższe ramię Było dłuższe od mojej przeróbki o 2,5cm i wtedy się zaczęło .Off wchodził pod wodę przy każdym nawet niezbyt ostrym skręcie.Nigdy bym
nie przypuszczał że przestawienie steru za śrubę spowoduje takie skutki.
Zbigniew S.
Zbyszek POL 438F
_________________________________
Częstochowski Klub Modelarski
Zskrzypiec
 
Posty: 343
Dołączył(a): 05 lis 2012, 22:09

Re: "kombinowanie" przy O15

Postprzez witek » 10 lut 2013, 18:05

adamc napisał(a):Mowimy tutaj o dwoch roznych klasach, Offy i Hydra. To co dobre jest dla jednego nie musi byc dobrym dla drugiego .W tym temacie jestesmy u Offow i dyskutujemy nad umieszczeniem steru w Offach.
Z twojego tekstu wynika ze budujesz model (albo go juz masz) klasy Hydro,a to zupelnie inna dziedzina.
Jak juz pisalem w sprawach Hydro zwroc sie do doswiadczonych modelarzy w tej dziedzinie. W tej tematyce raczej nie jestem tak biegly.


Dziękuję, tak zrobię.

pozdrawiam
witek
witek
 
Posty: 62
Dołączył(a): 11 sty 2013, 5:16
Lokalizacja: Tychy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Modele Klas Offshore

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość