paliwo

paliwo

Postprzez krzysiek » 02 maja 2013, 21:32

przed MP kupiłem klotza z rycyną i nitrometan, polowe z tego wymieszałem i częściowo zuzyłem, zostalo 1.5 l gotowej mieszanki -ma się dobrze.
resztę tego oleju i nitrometanu zmieszałem dopiero dziś i już po zmieszaniu był ciemniejszy niż zwykle, parę godz po wymieszaniu , barwą nie różnił się od czystego klotza, obecnie już jest raczej brązowy.

trochę tych paliw juz zmieszalem, z czymś takim jeszcze się nie spotkałem
jakieś pomysły ?
krzysiek
 
Posty: 131
Dołączył(a): 14 sty 2013, 23:04

Re: paliwo

Postprzez Ryszard Dziergwa » 02 maja 2013, 23:38

Zmień Nitrometan!!! Ten z Technicsa już sam w sobie ma zmienioną barwę [ posiada barwnik ] , a jak trzymasz w nie zaciemnionym miejscu
to jeszcze szybciej ciemnieje.
Ryszard Dziergwa
 

Re: paliwo

Postprzez marek żebrowski » 19 wrz 2016, 18:54

podepne się pod temat ,jakie macie doświadczenia z trzymaniem rozrobionej benzyny z olejem .można trzymać czy raczej unikać .
marek żebrowski
 
Posty: 91
Dołączył(a): 01 lut 2013, 21:38

Re: paliwo

Postprzez Adrian POL-484 » 19 wrz 2016, 20:33

Jak każde paliwo benzyna też chłonie wode z otoczenia, do zabawy można trzymać do wyczynu nie polecam
Pozdrawiam
Adrian Tworuszka
Tychy
POL-484F
Adrian POL-484
 
Posty: 410
Dołączył(a): 21 sty 2013, 22:43

Re: paliwo

Postprzez marek żebrowski » 20 wrz 2016, 8:41

właśnie się dokopałem w necie takiej informacji że (podobno badania firm paliwowych) alkochol zawarty w benzynie (ekologia)powoduje rozkład estrów zawartych w olejach i nie powinno się trzymać rozrobionego oleju dłużej jak miesiąc.
marek żebrowski
 
Posty: 91
Dołączył(a): 01 lut 2013, 21:38

Re: paliwo

Postprzez tomostr » 22 wrz 2016, 16:18

marek żebrowski napisał(a):właśnie się dokopałem w necie takiej informacji że (podobno badania firm paliwowych) alkochol zawarty w benzynie (ekologia)powoduje rozkład estrów zawartych w olejach i nie powinno się trzymać rozrobionego oleju dłużej jak miesiąc.

Witam, to ja czegoś nie rozumie, skoro lejemy ten sam olej do benzyny i do metanolu dlaczego w paliwie (do żarowych) estry się nie rozkładają? w dodatku jest nitro które wszystko rozkłada. Jak by było tak jak piszesz to nikt by nie sprzedawał gotowego paliwa modelarskiego tylko w zestawia "zrób to sam" i wlej do modelu.
Ja ostatnio robiłem "porządki" i zlewki niektóre to chyba z pięć lat miały lałem do 7,5 i jechało, że aż miło. Z benzyną po zimie - to raczej do kosy spalinowej bo się faktycznie ciemne robi. No i zawsze zostaje Punto żony :D
Pozdrawiam Tomasz Ostrowski
tomostr
 
Posty: 143
Dołączył(a): 12 mar 2013, 10:40

Re: paliwo

Postprzez marek żebrowski » 23 wrz 2016, 7:42

tomek tak wyczytałem sam nie robiłem badań;) a może chodzi o to że leją do benzyny etylowy a nie metylowy
marek żebrowski
 
Posty: 91
Dołączył(a): 01 lut 2013, 21:38

Re: paliwo

Postprzez marek żebrowski » 23 wrz 2016, 10:57

przypomniałem sobie o moim paliwie z 15 na bazie shella i właściwej ilości nitra ;) stało ono zamknięte z 5 lat aż sobie o nim przypomniałem i sprezentowałem koledze do fruwania na asp . jedyny problem że paliwo miało czarny jak węgiel kolor ale kazałem mu mówić ze sproszkowany węgiel dorzucony dla wiekszego powera . gdy mu się skończyło to prosił o jeszcze , tak więc wnioskuje że był zadowolony i problemów z motorkiem niebyło .pozdrawiam marek
marek żebrowski
 
Posty: 91
Dołączył(a): 01 lut 2013, 21:38


Powrót do Modele Klas V

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości